فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

در این مقاله از سایت آکادمی استاد پوریا خانی، قصد داریم به بررسی definiter artikel در المانی، بپردازیم.

یادگیری یک زبان جدید، می تواند یک تصمیم باشد و آلمانی نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله مؤلفه‌های مهم زبان آلمانی، definiter artikel در المانی است که به عنوان بخش مهمی از ساخت و معنی جمله عمل می‌کنند. هدف این راهنمای جامع از سایت آکادمی استاد خانی به شما درک عمیق درباره definiter artikel در المانی است.

استاد پوریا خانی، یکی از با سابقه ترین اساتید در زمینه آموزش زبان آلمانی است. کارنامه های قبولی 7000 زبان آموز در آزمون زبان آلمانی، نشان دهنده توانایی استاد خانی در آموزش زبان آلمانی است. کارنامه های قبولی تمامی زبان آموزان در سایت آکادمی موجود است.

استاد پوریا خانی، دارای مدرک ارشد آموزش زبان آلمانی است و مدیریت آکادمی نیز برعهده ایشان است. آکادمی استاد پوریا خانی، دارای  30 استاد مجرب زبان آلمانی است که تمامی آنها، متعهد به موفقیت رساندن زبان آموزان در آزمونها و مراحل یادگیری اند.

پیشنهاد می کنیم از پست کاربرد als در زبان المانی دیدن کنید.

ارائه ی دوره های آموزشی بصورت نیمه فشرده

استاد پوریا خانی، با ارائه ی دوره های آموزشی بصورت نیمه فشرده ( نه آنقدر طولانی و خسته کننده و نه کوتاه که نکته ای جا بماند) اقدام به ارائه ی آموزشی نوین در کشورمان کرده اند. دوره های آموزشی استاد پوریا خانی، بصورت ویدئوهای ضبط شده با کیفیت تصویری بالا، به همراه فایل های pdf  که جزوات مرتبط با آن دوره است.

زبان آموزان با گذراندن دوره های استاد خانی، به هیچ وجه دچار سردرگمی یا اشتباه نخواهند شد، زیرا تدریس استاد بصورت خط به خط است. اما با این حال، تمامی دوره های استاد خانی، دارای پشتیبانی مادام العمر و همیشگی توسط ایشان است.

در ادامه این مقاله، شما را با برترین دوره های آکادمی استاد پوریا خانی که برای دریافت مدرک جهت اخذ ویزا لازم است معرفی و توضیح می دهیم.

definiter artikel در المانی

definiter artikel در المانی
definiter artikel در المانی

هنگام یادگیری زبان آلمانی، تسلط بر definiter artikel در المانی، پله ای به سوی تسلط است. definiter artikel در آلمانی، جنسیت را نشان داده و حروف بزرگ را در جملات نشان می‌دهند. در آلمانی، تعریف‌های اصلی عبارت، عبارتند از  «der»، «die»، «das» حروف معین   «ein»، «eine»  حروف نامعین.

یکی از دوره های آکادمی استاد پوریا خانی، دوره های کتاب اشتارتن ویا است که مناسب سطوح A1-B1  خواهد بود. زبان آموزان، در طی 14 جلسه  که ۶ جلسه آن گرامر، ۴ جلسه مکالمه و ۴ جلسه تحلیل متن و فایل های صوتی و آموزش نامه نگاری و نوشتار است، زبان آلمانی را یاد خواهند گرفت.

برای دریافت اطلاعات بیشتر دوره روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://pooryakhani.com/course-category/startenwir/

definiter artikel در المانی: Der, Die, Das

definiter artikel در المانی: Der, Die, Das
definiter artikel در المانی: Der, Die, Das

در زبان انگلیسی، فقط یک حرف معین “the” داریم. با این حال، در آلمانی، سه نوع حرف معین وجود دارد که”der” برای اسم های مذکر، “die” برای اسم های مونث و جمع و “das” برای اسم های خنثی.

به عنوان مثال می توان «Der Mann» مرد،«Die Frau»  زن و «Das Kind» کودک را نام برد. نکته بسیار مهم که باید به خاطر داشت، این است که جنسیت به اسم و شخص یا ایده ای که اسم نشان می دهد، اختصاص داده می شود نه به مفعول.

صفحه مذکر و مونث در زبان آلمانی را مشاهده کنید.

definiter artikel در المانی: حروف نامعین آلمانیEin،Eine

زبان آلمانی همچنین از عبارات نامعین استفاده می کند که با “a” یا “an” در انگلیسی مطابقت دارند. از جمله «ein» برای اسم های مذکر و خنثی و «eine» برای اسم های مؤنث.

بیایید به چند نمونه نگاهی بیندازیم. برای اسامی مذکر، ممکن است بگویید “Ein Mann” مرد، برای اسم‌های مؤنث، «Eine Frau» یک زن، و برای اسم‌های خنثی«Ein Kind»  یک کودک.

definiter artikel در المانی: اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت

جدا از جنسیت و عدد، definiter artikel در المانی نیز بسته به حالت دستوری تغییر می‌کنند. زبان آلمانی دارای چهار حالت اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت است.

در حالت اسمی، موضوع جمله تغییر نمی کند: «Der Mann liest»  مرد می خواند. در حالت مفعولی که برای مفعول مستقیم استفاده می شود، «der»  به « den » تبدیل می شود. مانند : «Ich sehe den Mann» من مرد را می بینم.

حالت مفعولی که برای مفعول غیرمستقیم استفاده می شود، «der»  را به «dem» تغییر می دهد. مانند: «Ich gebe dem Mann ein Buch»  کتابی به مرد می دهم. در نهایت، در حالت مالکیت که برای نشان دادن مالکیت استفاده می شود، «der» به «des» تبدیل می شود: «Das ist des Mannes Buch»  این کتاب مرد است.

برای درک هرچه بیشتر در این خصوص، استاد پوریا خانی، دوره ای بنام دوره گرامرهای طلایی را ارائه کرده اند که زبان آموزان با گذراندن این دوره، تمامی نکات گرامری برای سطوح A1-B1 , B1-B2, B2-C1، به صورت جمعبندی با نکات طلایی و فرمول برای تقویت گرامر آموزش داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره گرامرهای طلایی روی لینک زیر کلیک کنید:

https://pooryakhani.com/course-category/gold-grammer/

کاربردهای عملی definiter artikel در المانی

دانستن definiter artikel در المانی، هم برای مکالمات روزمره و هم برای زمینه های آکادمیک عملی، کاربردی است. این جمله، هنگام خرید ضروری است: “Ich möchte das Kleid kaufen” من می خواهم لباس را بخرم. همچنین، در موقعیت های تجاری نیز حیاتی است: “Der Bericht ist fertig”  گزارش آماده است.

درک definiter artikel در المانی، همچنین به بهبود درک مطلب کمک می‌کند، زیرا می‌توانید متن جملات را بهتر درک کنید و متن را معنادارتر کنید.

دوره تدریس خط به خط منشن استاد پوریا خانی، جدیدترین و با کیفیت ترین دوره از نظر تصویری و آموزشی است.

دوره تدریس خط به خط منشن استاد خانی، مناسب سطوح A1-B1 زبان آلمانی است که فایل های شنیداری، طبق آموزش های استاد خانی ضبط و تحلیل شده است.

همچنین این دوره، دارای یک مینی دوره رایگان نیز است که مطمئنا شما با دیدن آن مایل به گذراندن دوره اصلی خواهید شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن اینجا کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن کلیک کنید.

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید، شما می توانید با گذراندن این دوره و اخذ مدرک در سطح B1 زبان آلمانی،درخواست ویزای آلمانی را دهید. شما به مدت 6 ماه می توانید به پایان سطح B1 زبان آلمانی برسید.

ترفندها و نکاتی برای به خاطر سپردن definiter artikel در المانی

یکی از چالش های یادگیری آلمانی، در حفظ و به کار بردن definiter artikel در المانی نهفته است. ما در آکادمی استاد پوریا خانی، چندین نکته و استراتژی را برای ساده تر و کارآمدتر کردن این فرآیند ارائه می دهیم.

  • اختصاص تصاویر بصری

یکی از روش های موثر برای به خاطر سپردن جنسیت اسامی آلمانی، اختصاص تصاویر بصری است. به عنوان مثال، اسم های مذکر را به عنوان اشیاء قوی یا محکم، اسم های مؤنث را نرم یا ظریف و اسم های خنثی را خنثی یا مبهم، تصور کنید.

به این ترتیب، وقتی با اسمی روبرو می شوید، تصویری که در ذهن شما وجود دارد، می تواند به شما کمک کند تا جنسیت آن را به خاطر بیاورید.

  • یادگیری اسامی با definiter artikel در المانی

یادگیری اسم، همراه با حرف تعریف متناظر آن مفید است. به جای حفظ کردن « Hund » (سگ)، « der Hund » را یاد بگیرید. این تمرین، تضمین می کند که جنسیت اسم در کنار خود اسم، در حافظه شما ماندگار می شود.

  • درک پایان ها

برخی از انتهای اسم های آلمانی، می تواند جنسیت آنها را نشان دهد. به عنوان مثال، اسم هایی که به «-ung»، «-heit» یا «-keit» ختم می شوند، معمولاً مؤنث هستند و عبارت « die » را می گیرند. شناخت این الگوها، می تواند به پیش بینی جنسیت یک اسم کمک کند.

با Das در المانی و Einen در زبان المانی آشنا شوید.

سوالات متداول در مورد definiter artikelدر المانی

definiter artikel در المانی چیست؟

definiter artikel در المانی که به عنوان حرف معین نیز شناخته می شود، یک عنصر دستوری است که در زبان آلمانی برای مشخص کردن یک اسم به عنوان چیزی خاص یا معین استفاده می شود.

در آلمانی، سه حرف تعریف وجود دارد: «der» مذکر،«die»  مونث و«das» خنثی. این مقالات نیز بسته به مورد و تعداد اسم، تغییر می کنند.

چگونه می توانم تعیین کنم که از کدام کلمه definiter artikel در المانی استفاده کنم؟

برای تعیین اینکه از کدام definiter artikel در المانی استفاده شود، باید جنسیت، مورد و تعداد اسم را در نظر بگیرید. جنسیت اسم در آلمانی بسیار مهم است. زیرا definiter  در المانی را تعیین می کند.

اسم‌های مذکر، معمولاً از ماده «der»، اسم‌های مؤنث «die» و اسم‌های خنثی از «das» استفاده می‌کنند. علاوه بر این، شما باید حالت (اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت) و تعداد (مفرد یا جمع) اسم را در نظر بگیرید.

برخی از استثناها یا بی نظمی ها در استفاده از definiter artikel در المانی چیست؟

در حالی که قوانین کلی برای استفاده از definiter artikel در المانی  نسبتاً ساده است، برخی استثناها وجود دارد که زبان آموزان آلمانی باید از آنها آگاه باشند.

برای مثال، اسم‌های مذکر خاصی وجود دارند که به جای «der» از «das» استفاده می‌کنند. این استثناها اغلب مربوط به پدیده های طبیعی مانند “das Licht” نور یا “das Wasser” آب است. به‌علاوه، برخی از اسم‌ها دارای اشکال جمع هستند که بر کلمه definiter artikel مربوطه تأثیر می‌گذارند.

آیا definiter artikel در المانی در حالات مختلف می تواند تغییر کند؟

بله، definiter artikel در المانی، در موارد مختلف تغییر می کند. زبان آلمانی دارای چهار حالت اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت است. بسته به مورد،  definiter artikel تعریف کننده، این حالات، اشکال مختلفی دارد. این تغییرات می تواند در هر سه جنس مذکر، مؤنث و خنثی رخ دهد.

اطلاعات کلی درباره definiter artikel در المانی

بخش ها توضیح
آشنایی با مبانی definiter artikel در المانی definiter artikel در آلمانی، «der»، «die»، «das» معین و «ein»، «eine»  نامشخص، زمینه را ارائه می‌دهند، جنسیت را نشان می‌دهند و در جمله‌ها حروف بزرگ را نشان می‌دهند.
کاوش در definiter artikel در المانی حروف معین : Der, Die, Das «Der» برای اسم های مذکر، «die» برای اسم های مؤنث و جمع و «das» برای اسم های خنثی استفاده می شود.
: Ein، Eine کاوش در definiter artikel در المانی حروف نامعین «Ein» برای اسم مذکر و خنثی و «eine» برای اسم مؤنث به کار می رود.
definiter artikel در آلمانی: اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت definiter artikel در آلمانی بسته به حالت دستوری تغییر می‌کنند: اسمی، مضارعی، حالت مفعولی ، حالت مالکیت.
کاربردهای عملی definiter artikel در آلمانی درک definiter artikel در آلمانی برای مکالمات روزانه، زمینه های تحصیلی و بهبود درک مطلب ضروری است.

نتیجه گیری از definiter artikel در المانی

نتیجه گیری از definiter artikel در المانی
نتیجه گیری از definiter artikel در المانی

تسلط بر استفاده از تعریف کننده های آلمانی، در فرایند یادگیری و افزایش مهارت در این زبان، بسیار مهم است. با درک نقش‌های  «der»، «die»، «das»، «ein»  و «eine» در جملات، و اینکه چگونه آنها با جنسیت و حالت تغییر می‌کنند، پایه‌ای محکم در گرامر آلمانی خواهید داشت.

آکادمی استاد پوریا خانی، با ارائه جامع از دوره ها، بهترین رضایت و ضریب قبولی را در یادگیری زبان ارائه می دهد.

به شما توصیه اکید می کنیم برای عدم اتلاف وقت در کلاس های حضوری و یا آنلاین، و پرداخت هزینه های گزاف، از دوره های استاد پوریا خانی برای یادگیری زبان آلمانی استفاده نمائید.

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی
نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی

 

در پایان توصیه می کنیم، آموزش رایگان گرامر ein و kein را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *