فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

در این مقاله از سایت آکادمی استاد پوریا خانی، قصد داریم به سوال Genitiv چیست، پاسخ دهیم. ما را همراهی نمایید.

Genitiv چیست؟ حروف جنسی در آلمانی برای نشان دادن مالکیت استفاده می شود. با افزودن -s or -es به آخر اسم های مذکر و خنثی به وجود می آید. به عنوان مثال، “der Mann” (مرد) به “des Mannes” (مال مرد)، “das Kind” (کودک) به “des Kindes” (کودک) تبدیل می شود و “die Frau” (زن) بدون تغییر باقی می ماند. چند استثنا برای این قاعده وجود دارد، مانند اسم هایی که به -e، -en یا -er ختم می شوند که به جای -s یک -n می گیرند.

آلمانی، زبانی که به دلیل ساختار و پیچیدگی هایش مشهور است، موارد مختلفی را به رخ می کشد. یکی از این موارد Genitiv است. اما دقیقا Genitiv چیست؟

با دوره های استاد پوریا خانی، پیمایش در این پیچیدگی ها بسیار آسان تر می شود.

استاد پوریا خانی دارای مدرک آکادمیک کارشناسی مترجمی زبان آلمانی و کارشناس ارشد آموزش زبان آلمانی است. ایشان همچنین دوره هایی را در مؤسسات آموزشی گذرانده اند.

علاوه بر این، استاد پوریا خانی بیش از 7000 زبان آموز را با موفقیت در آزمون های زبان آلمانی، راهنمایی و آموزش داده است. رویکرد تدریس استاد پوریا خانی جامع و کاربردی است.

شایان ذکر است که استاد پوریا خانی، بیشترین تعداد پذیرش زبان آموز و بالاترین رتبه رضایت را در کشور ما ایران کسب کرده است. شما می توانید کارنامه های قبولی 7000 زبان آموز زبان را در وب سایت آکادمی مشاهده نمایید. زبان آموزان از هر جای دنیا می توانند به طور دائم به این دوره ها دسترسی داشته باشند.

پیشنهاد می کنیم از پست zustandspassiv چیست دیدن کنید.

Genitiv چیست؟

Genitiv چیست؟
Genitiv چیست؟

مورد Genitive به معنای داشتن یا تعلق در زبان آلمانی است. به بیان ساده، به این سوال پاسخ می دهد که “چه کسی؟” در جملات به عنوان مثال، هنگامی که نشان می دهد که یک کتاب متعلق به آنا است، مورد جنسیت ابزاری است.

دوره های استاد پوریا خانی بسته جامعی را ارائه می دهد که شامل ویدیوهای ضبط شده و مطالب ضروری درسی در قالب پی دی اف است، همراه با مزیت پشتیبانی مادام العمر توسط شخص استاد پوریا خانی. پس از دوران COVID-19، مشخص شده است که کلاس‌های حضوری، کارآمدترین استفاده از زمان را ندارند.

در مقابل، انتخاب دوره های استاد پوریا خانی انتخاب مؤثرتری است. دوره های استاد پوریا خانی برای افراد از هر طبقه‌ای مناسب است، به ‌ویژه افرادی که شاغل هستند و شرکت در کلاس‌های حضوری یا خصوصی در زمان‌ها و مکان‌های خاص را دشوار می‌دانند.

با انتخاب دوره های استاد پوریا خانی، زبان آموزان می توانند در زمان و هزینه صرفه جویی کنند، زیرا کلاس های خصوصی و حضوری گران تر هستند.

لطفا از پست گرامر seit و seitdem دیدن کنید.

ویژگی های Genitiv چیست؟

ویژگی های Genitiv چیست؟
ویژگی های Genitiv چیست؟

انتقال از زبان های دیگر به آلمانی ممکن است یک چالش باشد، به خصوص زمانی که با Genitive  دست و پنجه نرم می کنید. در ادامه، چند ویژگی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

 • Endings Matter : بسته به جنسیت و تعداد اسم، انتهای اسم تغییر می کند. برای اسم‌های مذکر و خنثی، «-es» یا «-s» رایج است، در حالی که اسم‌های مؤنث اغلب بدون تغییر باقی می‌مانند.
 • حروف اضافه و جنسی: برخی حروف اضافه در آلمانی، مانند “wegen” (به دلیل) و “während” (در طول)، همیشه نیاز به حالت جنسی دارند.
 • جایگزینی Genitive: در زبان آلمانی محاوره ای، گاهی اوقات، حالت Dative جایگزین Genitive می شود. اما برای وضوح و صحت، توصیه می شود از Genitive در جایی که مناسب است، استفاده کنید.

دوره آموزشی تدریس خط به خط منشن استاد پوریا خانی نشاندهنده جدیدترین و برترین دوره آکادمی است که با کیفیت بصری قابل توجه و دوره آموزشی عالی مشخص می شود.

این دوره واقعا استثنایی است، با یک دوره کوتاه رایگان که به قدری قانع کننده است که تقریباً هرکسی آن را تجربه می کند، تمایل به گذراندن دوره اصلی نشان می دهد.

این دوره که برای افراد در سطوح مهارت زبان A1 تا B1 طراحی شده است، کاملاً با نیازهای آنها هماهنگ است. چیزی که آن را متمایز می کند، گنجاندن و تجزیه و تحلیل دقیق فایل های صوتی است که همه توسط شخص استاد پوریا خانی بررسی و ضبط شده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن اینجا کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره های خط به خط منشن کلیک کنید.

گذشت زمان Genitiv چیست؟

با گذشت زمان و به ویژه در زبان آلمانی گفتاری، استفاده از Genitive کاهش یافته است. در مقابل، بسیاری از گویشوران بومی، سازه‌هایی را با استفاده از « von » با Dative انتخاب می‌کنند. با این حال، در زمینه های نوشتاری آلمانی و رسمی، سنگ بنای آن باقی مانده است.

توصیه می کنیم از صفحه Einen در زبان المانی دیدن کنید.

ادغام مؤثر Genitiv چیست؟

تسلط بر Genitive نیاز به تمرین دارد. اگر چه ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما درک نقش آن می تواند مهارت زبان آلمانی شما را بالا ببرد. در ادامه، نکاتی وجود دارد:

 • تمرین با جملات: ساختن جملات با استفاده از Genitive استفاده از آن را در ذهن شما تقویت می کند.
 • به روز بمانید: زبان ها تکامل می یابند، و آلمانی هم همین طور. در جریان آخرین روندها باشید، اما ریشه ها را به خاطر بسپارید.
 • جست و جوی بازخورد: اگر آلمانی را یاد می‌گیرید، دریافت بازخورد از زبان مادری می‌تواند زمینه‌های بهبود را مشخص کند.
 • در آلمانی برای نشان دادن مالکیت، تعلق یا رابطه خاص بین دو اسم از مصداق استفاده می شود. اغلب با تغییر انتهای اسم نشان داده می شود.

Des Mannes Buch

Der Frau Tasche

Des Kindes Spielzeug

جنسیت در آلمانی

مورد جنسی در آلمانی عمدتاً برای نشان دادن مالکیت، مشابه شکل مالکیت انگلیسی ‘s استفاده می‌شود. نشاندهنده رابطه تعلق بین یک اسم و اسم دیگر است.

به عنوان مثال، “کتاب معلم” را می توان با استفاده از حالت Genitive به عنوان “das Buch des Lehrers”  به آلمانی ترجمه کرد.

پیشنهاد می کنیم مقاله مذکر و مونث در زبان آلمانی را مطالعه کنید.

مثال هایی از Genitiv چیست

مثال هایی از Genitiv چیست
مثال هایی از Genitiv چیست

اسم مذکر:

 • des Mannes از der Mann”
 • des Hundes از der Hund”

اسامی مؤنث:

 • der Frau از die Frau”
 • der Mutter از “die Mutter”

اسامی خنثی:

 • des Kindes از “das Kind”
 • des Buches از das Buch”

اسامی جمع (بدون توجه به جنسیت):

 • der Kinder از die Kinder”
 • der Hunde از die Hunde.

استاد پوریا خانی علاوه بر ارائه دوره های آموزشی، چندین کتاب به زبان آلمانی نیز تألیف و منتشر کرده است، از جمله:

 • ۳۰۴ فعل مهم زبان آلمانی
 • اصطلاحات و عبارت های روزمره (ترجمه)
 • ۱۰۰ داستان کوتاه به زبان آلمانی

این نشریات، منابع موجود برای زبان آموزان آلمانی را غنی می کنند و محتوای ارزشمندی را برای طیف وسیعی از سطوح مهارت و علایق زبان ارائه می دهند.

توصیه می کنیم از صفحه Das در المانی دیدن کنید.

حروف اضافه در استفاده از Genitiv چیست؟

چندین حرف اضافه آلمانی همیشه به حالت جنسی نیاز دارند:

 • wegen: wegen des Regens: به خاطر باران
 • während: während des Tages: در طول روز
 • anstatt: anstatt des Kaffees: به جای قهوه

صفت با Genitiv چیست

هنگامی که یک صفت با یک اسم در حالت جنسی استفاده می شود، صفت نیز شکل جنسیتی به خود می گیرد. پایان‌های صفت‌ها در حالت جنسی بر اساس جنسیت و تعداد اسمی که تغییر می‌دهند، تغییر می‌کنند.

مثال ها:

 • اسم مذکر:

des alten Mannes از پیرمرد

 • اسامی مؤنث:

از زن جوان der jungen Frau

 • اسامی خنثی:

از بچه کوچک des kleinen Kindes

 • اسامی جمع (بدون توجه به جنسیت):

از کتاب های جدید der neuen Bücher

جنسیت در نام ها

هنگام نشان دادن مالکیت با نام، آلمانی ها اغلب از Genitiv استفاده می کنند، شبیه به سبک انگلیسی. این امر به ویژه در مورد اسم های خاص رایج است.

خودروی کلاوس Klaus’ Auto

Andreas’ Buch (کتاب آندریاس)

دوره های کتاب اشتارتن ویا آکادمی استاد پوریا خانی برای سطح مبتدی به منظور یادگیری زبان آلمانی که برای سطوح A1 تا B1 طراحی شده اند، شامل یک برنامه درسی جامع شامل 14 جلسه آموزشی است.

این جلسات به طور متفکرانه به اجزای مختلفی تقسیم می شوند، از جمله 6 جلسه گرامر برای ایجاد پایه ای قوی در ساختار زبان، 4 جلسه مکالمه برای تقویت مهارت های گفتاری و 4 جلسه تجزیه و تحلیل متن برای بهبود توانایی های درک مطلب.

این دوره آکادمی استاد پوریا خانی شامل منابع ارزشمندی مانند فایل های صوتی برای تمرین گوش دادن، راهنمایی در مورد نامه نویسی و آموزش نوشتن متمرکز است.

این رویکرد جامع تضمین می‌کند که زبان‌آموزان، آموزش زبانی جامعی دریافت می‌کنند و آنها را با مهارت‌ها و اعتماد به نفس برای پیشرفت موفقیت‌آمیز در طول یادگیری زبان خود مجهز می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره های کتاب اشتارتن ویا آکادمی استاد پوریا خانی، روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://pooryakhani.com/course-category/startenwir/

ترکیبات با Genitiv چیست

ترکیبات با Genitiv چیست
ترکیبات با Genitiv چیست

آلمانی به خاطر اسامی مرکبش معروف است. هنگام تشکیل ترکیباتی با ویژگی های جنسی، “s” یا “es” نهایی معمولاً بدون فاصله استفاده می شود.

Herrenhaus  (خانه مرد یا خانه جنتلمن) – از “Haus des Herrn”

Kindergarten  (باغ کودکان) – از “مهد کودک” Garten der Kinder”

مشکلات و اشتباهات رایج در استفاده از Genitiv چیست

 • سردرگمی با موارد دیگر: مبتدیان اغلب Dative و Genitive را با هم اشتباه می گیرند، به خصوص با توجه به افزایش استفاده از Dative در گفتار روزانه. همیشه اطمینان حاصل کنید که وقتی در اختیار داشتن یا مجموعه خاصی از حروف اضافه است، از Genitive استفاده می کنید.
 • پایان های نادرست: پایان ها، به خصوص برای صفت ها، می توانند فریبنده باشند. تمرین مکرر و قرار گرفتن در معرض زبان، به تقویت درک شما کمک می کند.

انتخاب مدرس زبان آلمانی شما بسیار مهم است، زیرا می تواند به طور قابل توجهی بر کیفیت فراگیری زبان شما تأثیر بگذارد.

یادگیری از معلمی که مهارت کافی ندارد و مستعد اشتباه است، می تواند منجر به مشکلاتی از جمله تلفظ نادرست، لهجه، ساختار جمله و موارد دیگر شود. در این راستا، گذراندن دوره های استاد پوریا خانی را به شدت توصیه می کنیم.

برای افرادی که قصد مهاجرت را دارند، درک این نکته ضروری است که بدون داشتن مدرک زبان معتبر، پیشرفت در فرآیندهای مهاجرت مانند تحصیل، پیشنهادات شغلی و موارد دیگر می تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

بنابراین، اگر برنامه های مهاجرتی پیش رو دارید، شما را تشویق می کنیم که با پشتکار و جدیت، به این دوره های زبان مراجعه کنید. مهارت های زبانی مناسب می تواند عامل کلیدی در دستیابی موفقیت آمیز به اهداف مهاجرتی شما باشد.

فراگیران می توانند از طریق دوره های ما در مدت 6 ماه تا پایان سطح B1 به مهارت دست یابند و در مدت ده ماه تا پایان سطح B2 پیشرفت کنند. برنامه درسی جامع و روش‌های آموزشی مؤثر ما برای تسهیل این توسعه سریع و کارآمد زبان طراحی شده‌اند.

نکاتی برای تسلط در Genitiv چیست

 • با جملات واقعی تمرین کنید: در حالی که واژگان مجزا می تواند کمک کند، ساختن یا ترجمه جملات کامل به درک جریان و استفاده از Genitive کمک می کند.
 • خواندن: قرار گرفتن در معرض آلمانی نوشتاری، به ویژه در زمینه های رسمی مانند روزنامه ها یا ادبیات، می تواند درک بهتری از Genitive بدهد.
 • درگیر مکالمه شوید: اگر فرصتی برای مکالمه با زبان مادری دارید، به استفاده آنها از  Genitive توجه کنید. این کار نه تنها درک شما را بهبود می بخشد، بلکه تلفظ و ریتم شما را نیز بهبود می بخشد.

آزمون تلک به عنوان یکی از قابل اعتمادترین آزمون های مهارت زبان در سراسر جهان متمایز است. علاوه بر شهرت آن برای قابلیت اطمینان، آزمون تلک ، در مقایسه با سایر آزمون‌های مشابه، راحتتر است.

علاوه بر این، هزینه انجام تست تلک در مقایسه با همتایان خود کمتر است. شایان ذکر است که آکادمی استاد پوریا خانی دارای نمایندگی رسمی و انحصاری ثبت نام آزمون تلک در ایران است و آن را برای افرادی که به دنبال شرکت در این ارزیابی مهم زبان هستند، انتخاب می کند.

علاوه بر این برای زبان آموزان، استاد پوریا خانی با چاپ و تالیف کتاب آمادگی آزمون تلک، تاثیر زیادی در قبولی آنها در این آزمون گذاشته است.

نتیجه گیری درباره Genitiv چیست

نتیجه گیری در باره Genitiv چیست
نتیجه گیری در باره Genitiv چیست

Genitive آلمانی یک مورد دستوری است که برای نشان دادن مالکیت و روابط بین اسم ها در زبان آلمانی استفاده می شود. در حالی که استفاده از آن در زمینه‌های گفتاری و غیررسمی کاهش یافته است، در نوشتار رسمی، اسناد حقوقی و دانشگاه‌ها ضروری است.

درک صحیح نزول اسم و ماده و همچنین آگاهی از استثناها و بی نظمی ها برای تسلط بر مصداق جنسی بسیار مهم است. به عنوان مثال، مثالی را در نظر بگیرید: “Das Wissen des Lehrers” ) دانش معلم)، که در آن حالت جنسی، داشتن دانش توسط معلم را روشن می کند.

استاد پوریا خانی ، مجهز به تجربه گسترده و مدرک رسمی در آموزش زبان آلمانی، رویکردی بسیار مؤثر و نوآورانه را برای دوره های آموزشی خود به ارمغان می آورد. تخصص استاد پوریا خانی برای کمک به زبان آموزان در موفقیت آمیز بودن آزمون هایی مانند آزمون تلک، بسیار ارزشمند است.

با راهنمایی استاد پوریا خانی ، زبان آموزان از دیدگاهی تازه و استراتژی های آگاهانه بهره مند می شوند و شانس خود را برای برتری در این ارزیابی های مهم زبانی افزایش می دهند.

سوالات متداول در خصوص Genitiv چیست

Genitiv چیست؟

Genitiv آلمانی که به نام Genitiv نیز شناخته می شود، یک مورد دستوری است که در زبان آلمانی برای نشان دادن مالکیت یا روابط بین اسم ها استفاده می شود. این عبارت، یکی از چهار حالت دستوری در آلمانی است.

چگونه از جنسیت آلمانی برای نشان دادن مالکیت استفاده می شود؟

Genitiv آلمانی در درجه اول برای نشان دادن مالکیت استفاده می شود. هنگام استفاده از مصداق، اسمی که دارای چیزی است، قبل از اسم دارایی قرار می گیرد و ماده یا ضمیر ملکی بر این اساس تغییر می کند.

مثال:

 • اسم: Das Buch  (کتاب)
 • دارایی : Der Autor نویسنده
 • ژنتیک: کتاب مؤلف Das Buch des Autors
Genitiv آلمانی چگونه روابط بین اسم ها را نشان می دهد؟

غیر از نشان دادن مالکیت، جنسیت آلمانی همچنین می تواند روابط مختلفی بین اسم ها مانند زمان، مکان یا منبع را نشان دهد. در چنین مواردی برای پیوند این دو اسم و روشن شدن رابطه آنها، از مصداق استفاده می شود. برای مثال:

مثال:

 • اسم 1: Die Stadt (شهر)
 • اسم 2: Geschichte (تاریخ)
 • جنسیت: تاریخ شهر Die Geschichte der Stadt
چگونه اسامی و مقالات در زبان آلمانی کاهش می یابد؟

در مورد جنسیت آلمانی، هم اسم ها و هم مقالات دچار انحطاط می شوند تا نقش خود را در جمله نشان دهند. الگوهای انحراف به جنسیت، عدد و مورد اسم بستگی دارد. در این بخش، الگوهای انحراف برای اسم ها و مقالات در حالت جنسی آمده است:

انحطاط اسم در زبان آلمانی

اسم مذکر: «-es» یا «-s» را به شکل اسمی اضافه کنید.

مثال: Der Hund (سگ) -> Des Hundes (سگ)

اسم مؤنث: «-er» را به شکل اسمی اضافه کنید.

مثال: Die Blume (گل) -> Der Blume (گل)

اسم‌های خنثی: «-s» را به شکل اسمی اضافه کنید.

مثال: Das Haus (خانه) -> Des Hauses (خانه)

اسم جمع: «-er» را به شکل اسمی اضافه کنید.

مثال: کتابها Die Bücher -> کتابها Der Bücher

آیا Genitiv آلمانی هنوز در آلمانی مدرن رایج است؟

استفاده از Genitiv آلمانی در آلمانی مدرن، به ویژه در زبان گفتاری و زمینه های غیر رسمی رو به کاهش بوده است. در مقابل، آلمانی‌ها اغلب از ساخت‌های جایگزین استفاده می‌کنند، مانند حالت داتیو با حرف اضافه «von» (از) یا ضمایر ملکی «mein» (من)، « dein » (شما)، و غیره. در نگارش رسمی، اسناد حقوقی و متون دانشگاهی مهم است.

آیا استثنا یا بی نظمی در زبان آلمانی وجود دارد؟

بله؛ برخی از بی‌نظمی‌ها و استثنائات در قوانین Genitive آلمانی وجود دارد. این استثناها می توانند شامل انحراف اسم های نامنظم، به ویژه برای برخی از اسم های مذکر و خنثی باشند.

علاوه بر این، برخی از حروف اضافه بر استفاده از مصداق جنسی حاکم است، در حالی که برخی دیگر به مصداق داتیو یا اتهامی نیاز دارند.

چگونه می توانم استفاده از Genitive آلمانی را تمرین و بهبود بخشم؟

برای تمرین و بهبود استفاده از Genitive آلمانی، استراتژی های زیر را در نظر بگیرید:

 • متن‌های آلمانی را بخوانید: کتاب‌ها، مقالات و روزنامه‌ها را به زبان آلمانی بخوانید تا خود را در معرض مصداق جنسی قرار دهید.
 • تمرین های گرامر: از کتاب های گرامر و منابع آنلاین استفاده کنید که تمرین ها و مثال هایی را برای تمرین حالت جنسی ارائه می دهند.

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی
نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی
دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *