فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

امروز به این موضوع می پردازیم که zustandspassiv چیست ؟ با ما همراه باشید.

امروزه بدون شرکت در کلاس های حضوری، می توان زبان آلمانی و مهارت های مکالمه یا همان گفتار، نوشتار و نامه نگاری به آلمانی را یاد گرفت. برای مثال، دوره های آموزشی زبان آلمانی استاد پوریا خانی برای شاغلین و افرادی که وقت کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارند، ارائه شده است.

این دوره ها به این دلیل مناسب هستند که دیگر لازم به برنامه ریزی و هدر دادن زمان برای آموزش زبان آلمانی در کلاس های حضوری و آنلاین نیست. زبان آموزان در هر زمان و مکان می توانند آموزش های خود را تکمیل نمایند.

حتما صفحه گرامر آلمانی سطح a2 را مشاهده کنید.

ایفنوگرافیک zustandspassiv چیست

ایفنوگرافیک zustandspassiv چیست
ایفنوگرافیک zustandspassiv چیست

لذا، چنان چه به تازگی به یادگیری زبان آلمانی علاقه مند شده اید و یا تمایل به تکمیل سطح اطلاعات خود در این زبان را دارید، می توانید از دوره های آموزش زبان آلمانی استاد پوریا خانی، بهره بگیرید. با دوره های آموزشی استاد پوریا خانی، آموزش زبان آلمانی را سریعتر یاد خواهید گرفت.

پیشنهاد می کنیم از پست دانلود کتاب SICHER دیدن کنید.

کاربرد zustandspassiv چیست؟

“Zustandspassiv” یک ساختار دستوری در آلمانی است که برای توصیف حالت غیر فعال استفاده می شود. در زبان انگلیسی، این معادل صدای غیر فعال است.

در اینجا جدولی وجود دارد که استفاده از Zustandspassiv (صدای غیر فعال) در آلمانی را نشان می دهد:

صدای فعال صدای منفعل (حالت غیر فعال)
Die Katze frisst den Fisch. (The cat eats the fish.)

گربه ماهی را می خورد. (گربه ماهی را می خورد.)

Der Fisch wird von der Katze gefressen. (The fish is being eaten by the cat.)

گربه ماهی را می خورد. (ماهی توسط گربه خورده می شود.)

Ich liebe dich. (I love you.)

دوستت دارم. (دوستت دارم.)

Du wirst von mir geliebt. (You are being loved by me.)

تو مورد علاقه من هستی (تو مورد محبت من هستی.)

Der Lehrer erklärt die Aufgabe. (The teacher explains the task.)

معلم تکلیف را توضیح می دهد. (معلم تکلیف را توضیح می دهد.)

Die Aufgabe wird vom Lehrer erklärt. (The task is being explained by the teacher.)

تکلیف توسط معلم توضیح داده می شود. (تکلیف توسط معلم توضیح داده می شود.)

Sie hat das Buch geschrieben. (She has written the book.)

او کتاب را نوشت. (او کتاب را نوشته است.)

Das Buch wurde von ihr geschrieben. (The book was written by her.)

کتاب توسط او نوشته شده است. (کتاب توسط او نوشته شده است.)

به طور کلی، صدای منفعل زمانی استفاده می شود که تمرکز بر مفعول جمله باشد نه موضوع. همچنین برای تأکید بر عمل یا حالت، به جای عاملی که عمل را انجام می دهد، استفاده می شود.

State Passive چیست؟

State Passive چیست؟
State Passive چیست؟

Zustandspassiv  یک اصطلاح آلمانی است که تقریباً به “حالت منفعل” ترجمه می شود. این یک ساختار دستوری است که در آلمانی برای توصیف صدای غیر فعال استفاده می شود که بر حالت یا شرایط ناشی از یک عمل به جای خود عمل تأکید می کند.

مثلاً در جمله «Das Buch wird gelesen» که به «کتاب خوانده می‌شود» ترجمه می‌شود، تأکید بر عمل خواندن است. با این حال، در ساخت Zustandspassiv «Das Buch ist gelesen» که به «کتاب خوانده شده» ترجمه می‌شود، تأکید بر وضعیت یا وضعیت کتاب پس از خواندن است.

Zustandspassiv  یک مفهوم مهم در دستور زبان آلمانی است و اغلب در نوشتار و گفتار رسمی استفاده می شود. تسلط بر آن می تواند دشوار باشد، به خصوص برای افراد غیر بومی، اما ابزاری ضروری برای هر کسی است که به دنبال برقراری ارتباط موثر به زبان آلمانی است.

اهمیت Zustandspassiv چیست؟

اهمیت Zustandspassiv چیست؟
اهمیت Zustandspassiv چیست؟

اگر محتوایی به زبان آلمانی تولید می کنید یا مخاطبان آلمانی زبان را هدف قرار می دهید، درک Zustandspassiv بسیار مهم است. به این دلیل که بسیاری از آلمانی زبانان هنگام جست و جوی اطلاعات آنلاین از Zustandspassiv در جستارهای جست و جوی خود استفاده می کنند.

برای مثال، ممکن است کسی به جای «wie liest man ein Buch» (چگونه یک کتاب را می‌خواند) «wie wird ein Buch gelesen» (چگونه کتاب خوانده می‌شود) را جست و جو کند. آن ها با استفاده از ساختار Zustandspassiv در جست ‌وجوی خود، نشان می‌دهند که به وضعیت یا شرایط ناشی از عمل علاقه‌مند هستند، نه فقط به خود عمل.

برای درک هر چه بیشتر از اهمیت Zustandspassiv، ما به شما پکیج گفتار و نوشتار طلایی استاد پوریا خانی را توصیه می کنیم.

در این دوره آموزشی که به صورت نیمه فشرده است و حالت کلاس تقویتی را استاد پوریا خانی تمامی لغات و اصطلاحات  زبان آلمانی را با فرمول ها و نکات طلایی آموزش داده اند.

چگونه از Zustandspassiv در محتوای خود استفاده کنید؟

چگونه از Zustandspassiv در محتوای خود استفاده کنید؟
چگونه از Zustandspassiv در محتوای خود استفاده کنید؟

استفاده از Zustandspassiv در محتوای خود ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. این هم تعدادی راهکار تا شما شروع کنید:

  1. تفاوت بین صدای فعال و غیرفعال را درک کنید.

برای استفاده موثر از Zustandspassiv، داشتن درک کامل از صدای فعال و غیر فعال در آلمانی مهم است. به طور کلی، صدای فعال بر شخص یا چیزی که عمل را انجام می دهد تأکید می کند، در حالی که صدای غیر فعال بر خود عمل تأکید می کند. Zustandspassiv  یک ساخت منحصر به فرد است که بر وضعیت یا شرایط ناشی از عمل تأکید دارد.

  1. از Zustandspassiv در سرفصل ها و زیر عنوان ها استفاده کنید.

سرفصل ها و زیرعنوان ها برای سئو مهم هستند، بنابراین گنجاندن Zustandspassiv در آن ها می تواند راهی موثر برای بهینه سازی محتوای شما باشد. به عنوان مثال، به جای استفاده از عنوانی مانند “So liest du ein Buch” (اینگونه کتاب را می خوانید)، می توانید از “Das Buch ist gelesen: So funktioniert Zustandspassiv” استفاده کنید (کتاب خوانده شده است: Zustandspassiv چگونه کار می کند) .

  1. از Zustandspassiv در محتوای خود به طور طبیعی استفاده کنید.

در حالی که ترکیب Zustandspassiv در محتوای خود برای اهداف سئو مهم است، اما نمی خواهید در آن زیاده روی کنید یا از آن به گونه ای استفاده کنید که اجباری به نظر برسد. در مقابل، در مواقعی که منطقی به نظر می رسد، روی استفاده از آن به طور طبیعی در نوشتار خود تمرکز کنید.

به عنوان مثال، اگر در حال نوشتن نقدی بر یک کتاب هستید، ممکن است از Zustandspassiv  برای توصیف وضعیت کتاب پس از خواندن آن استفاده کنید “Das Buch ist gelesen und hinterlässt einen nachdenklichen Eindruck” )کتاب خوانده شده و خارج می شود. یک تصور متفکرانه(.

آکادمی استاد پوریا خانی دارای بیش از 30 استاد مجرب و کار آزموده بوده که زیر نظر استاد پوریا خانی اداره می شود که برای شرکت در کلاس های خصوصی می توانید با این آکادمی  تماس حاصل فرمایید.

در پایان توصیه می کنیم صفحات گرامر seit و seitdem، کتاب داستان آلمانی و کتاب داستان آلمانی را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *