فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

در این مقاله، موضوع گرامر als ob در زبان آلمانی را بررسی خواهیم نمود.

گرامر als ob که به عنوان subjunctive II نیز شناخته می شود، شکلی از دستور زبان آلمانی است که برای توصیف موقعیت های فرضی استفاده می شود.

این یکی از جنبه های مهم یادگیری زبان آلمانی است، زیرا معمولاً در نوشتار و گفتار رسمی استفاده می شود. در این مقاله، گرامر als ob ، نحوه استفاده از آن و تفاوت آن با سایر اشکال گرامر آلمانی مورد بررسی قرار می گیرد.

استاد پوریا خانی دارای تحصیلات آکادمیک، كارشناس‌ مترجمى زبان آلمانى و كارشناس‌ارشد آموزش زبان آلمانى هستند و به بیش از 7 هزار زبان آموز آموزش داده اند. برای مشاهده کارنامه قبولی آنان، به سایت آکادمی مراجعه کنید. با دوره های آموزشی گرامر طلایی استاد پوریا خانی، گرامر زبان آلمانی را سریعتر یاد خواهید گرفت.

پیشنهاد می کنیم از پست آموزش زبان آلمانی در یاسوج دیدن کنید.

مثال و اطلاعات کلی از گرامر als ob 

رده جزء کلام استفاده مثال
پیوستگی مقایسه یا تشبیه فرضی را بیان می کند. “Er tut, als ob er arbeitet.” (He pretends as if he is working.)

او وانمود می کند که کار می کند. (او وانمود می کند که گویی دارد کار می کند.)

حرف اضافه روش یا روشی فرضی را نشان می دهد. “Sie bewegt sich, als ob sie auf Wolken schwebt.” (She moves as if she’s floating on clouds.)

او طوری حرکت می کند که انگار روی ابرها شناور است. (او طوری حرکت می کند که انگار روی ابرها شناور است.)

ربط تبعی در جملات فرعی برای بیان مقایسه یا تشبیه فرضی استفاده می شود. “Ich fühle mich, als ob ich träume.” (I feel as if I’m dreaming.)

“احساس می کنم دارم خواب می بینم.” (احساس می کنم دارم خواب می بینم.)

توجه داشته باشید که “als ob” اغلب برای بیان یک موقعیت فرضی به جای یک موقعیت واقعی استفاده می شود. از نظر معنی، شبیه به “انگار” در انگلیسی است.

گرامر als ob چیست؟

گرامر als ob چیست؟
گرامر als ob چیست؟

دستور زبان Als ob شکلی از ضمیمه آلمانی است که برای توصیف موقعیت ها یا رویدادهای فرضی که ممکن است واقعاً اتفاق افتاده باشند یا نباشند، استفاده می شود. این شبیه به عبارت انگلیسی “as if” است و برای ایجاد حس تردید یا عدم اطمینان در جمله استفاده می شود. به عنوان مثال، “Er tat, als ob er krank war” یعنی “او طوری رفتار می کرد که گویی بیمار است.”

ساختار als ob با استفاده از کلمه als به معنای «به عنوان» و کلمه ob به معنای «اگر» تشکیل شده است. سپس فعل در ساخت als ob به شکل فرعی II قرار می گیرد که با افزودن -e به ریشه فعل و افزودن پایانه های  -st، -en، و -t ایجاد می شود. به عنوان مثال، فرم فاعل II فعل sein (بودن) wäre است، بنابراین «Er tat, als ob er krank wäre»  به معنای «او طوری رفتار می کرد که گویی بیمار است».

گرامر als ob چگونه استفاده می شود؟

دستور زبان Als ob در زمینه های مختلف در زبان آلمانی از جمله نوشتار رسمی، ادبیات و گفتار استفاده می شود. معمولاً برای توصیف موقعیت ها یا رویدادهای فرضی استفاده می شود و اغلب برای بیان تردید، عدم اطمینان یا حدس و گمان استفاده می شود.

در نگارش رسمی، دستور زبان als ob برای بیان موقعیت های فرضی یا گمانه زنی به شیوه ای مودبانه و غیر مستقیم استفاده می شود. به عنوان مثال، “Es wäre besser, wenn Sie früher kommen könnten”، به این معنی است که “اگر زودتر بیایید بهتر است.

این ساخت مودبانه و غیرمستقیم تر از گفتن ساده “Kommen Sie früher”  است که می تواند بی ادبانه یا مطالبه گرانه تلقی شود.

دستور زبان Als ob نیز معمولاً در ادبیات، به ویژه در شعر و نثر آلمانی استفاده می شود. برای ایجاد حس ابهام یا عدم قطعیت در یک جمله استفاده می شود و می تواند برای پیشنهاد چند تفسیر، از یک جمله یا عبارت استفاده شود.

برای آشنایی بیشتر با گرامر و نوشتار زبان آلمانی و همچنین نحوه استفاده آن، ما دوره گرامرهای طلایی و دوره گفتار و نوشتار طلایی استاد پوریا خانی را به شما پیشنهاد می کنیم که دوره گفتار و نوشتار طلایی مناسب دو سطح ارائه شده A1-B1 و B1 تا B2 است و دوره گرامرهای طلایی مناسب ۳ سطح ارائه شده A1-B1 , B1-B2, B2-C1  می باشد.

علاوه بر این دو دوره آموزشی استاد پوریا خانی، ایشان دوره کتاب زیشا – سطح B2 را برای افرادی که می خواهند B2 بخوانند نیز ارائه داده اند.

گرامر als ob چگونه با سایر اشکال گرامر آلمانی متفاوت است؟

گرامر als ob چگونه با سایر اشکال گرامر آلمانی متفاوت است؟
گرامر als ob چگونه با سایر اشکال گرامر آلمانی متفاوت است؟

گرامر Als ob تنها یکی از چندین شکل افعال آلمانی است، از جمله فاعلی I و شرطی. از فاعل I برای بیان خواسته ها یا دستورات استفاده می شود، در حالی که شرطی برای بیان موقعیت های فرضی یا شرطی استفاده می شود.

تفاوت اصلی بین دستور زبان als ob و سایر اشکال گرامر آلمانی این است که گرامر als ob  به طور خاص برای بیان شک یا عدم اطمینان در یک موقعیت فرضی استفاده می شود. در حالی که سایر اشکال دستور زبان آلمانی نیز می توانند برای بیان موقعیت های فرضی یا شرطی استفاده شوند.

علاوه بر این، فرم فاعل II فعل فقط در ساخت گرامر als ob استفاده می شود، در حالی که فرم فاعل I و شکل شرطی فعل در زمینه های مختلف استفاده می شود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

گرامر als ob یک جنبه مهم در یادگیری زبان آلمانی است، به ویژه برای کسانی که در حال مطالعه نوشتن رسمی یا ادبیات هستند. برای بیان تردید یا عدم قطعیت در موقعیت‌های فرضی استفاده می‌شود و عنصر کلیدی دستور زبان آلمانی است.

در حالی که در ابتدا تسلط بر آن ممکن است دشوار باشد، با تمرین و مطالعه، فراگیران می توانند در استفاده از ساختار als ob در زمینه های مختلف مهارت پیدا کنند.

آکادمی استاد پوریا خانی دارای دوره های مختلف و همچنین بیش از 30 استاد مجرب است که مدیریت آن نیز برعهده استاد پوریا خانی می باشد.

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی

نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی
نتایج شرکت در آکادمی پوریا خانی

 

در پایان توصیه می کنیم صفحات زبان آلمانی چقدر سخت است و مدت زمان یادگیری زبان آلمانی را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *