فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

با موضوع آزمون گوته در خدمت شما هستیم.

یادگیری زبان آلمانی، به عنوان یک زبان غیر مادری و به هدف کار، تحصیل و یا مهاجرت به کشور آلمان و یا کسب درامد از آن، همواره دغدغه بسیاری از علاقمندان به یادگیری این زبان، بوده است. کشور المان، یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان با بهترین سیستم آموزشی در جهان می باشد.

این امر سبب شده است که هر ساله، تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی و یا علاقمندان به داشتن یک زندگی بهتر و درآمدی مناسب تر، قصد مهاجرت به کشور آلمان را پیدا نمایند. در این میان، کشور آلمان، برای پذیرش این افراد، شرط داشتن مدرکی معتبر دال بر مهارت در زبان آلمانی را، از ملزومات قرار داده است.

لذا، هر فرد علاقمند به مهاجرت، کار و یا تحصیل در کشور آلمان، می بایست پیش از هر اقدامی برای عزیمت به کشور المان، به دنبال یادگیری زبان المانی باشد. آزمون های زبان آلمانی متعددی هر ساله، در سرتاسر جهان از متقاضیان گرفته می شود که یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین آن ها، آزمون زبان آلمانی گوته می باشد.

با داشتن حد نصاب نمره قبولی در آزمون گوته، متقاضی می تواند برای دریافت ویزای تحصیلی و یا کاری کشور آلمان، اقدام نماید. به جهت اهمیت بالای آزمون گوته در کسب موفقیت و آینده بهتر زبان آموزان، موضوع این مقاله را به ” آزمون گوته ” اختصاص داده ایم.

اینفوگرافیک آزمون گوته

اینفوگرافیک آزمون گوته
اینفوگرافیک آزمون گوته

در نگارش این مقاله، از راهنمایی ها استاد پوریا خانی، استاد برجسته و با تجربه زبان آلمانی، بسیار بهره گرفته ایم. چنان چه شما نیز از علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی می باشید و تمایل به ساختن یک زندگی ایده آل با داشتن دانش زبان آلمانی را دارید، از شما دعوت می کنیم تا انتهای مقاله ” آزمون گوته ” با ما همراه و هم گام شوید.

اگر ساکن یاسوج هستید، برای شما این مقاله را آماده کرده ایم: آموزش زبان آلمانی در یاسوج

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله آمادگی آزمون osd را مطالعه کنید.

در مقاله آزمون گوته به بررسی موارد زیر پرداخته ایم:

نیم نگاهی بر آزمون گوته

سطوح مختلف در آزمون زبان آلمانی گوته

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A2

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B2

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C2

آمادگی برای آزمون گوته با متد استاد پوریا خانی

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی با استفاده از دوره های خط به خط

در انتخاب استاد زبان آلمانی خود، حساسیت به خرج دهید!

ویژگی های دوره های خط به خط استاد پوریا خانی

دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی استاد خانی

هزینه آزمون گوته در کشور ایران

سخن پایانی

 

نیم نگاهی بر آزمون گوته

نیم نگاهی بر آزمون گوته
نیم نگاهی بر آزمون گوته

کشور آلمان، به عنوان یکی از بهترین و پیشرفته ترین کشورهای جهان، همواره مقصد مهاجرتی، کاری و یا تحصیلی بسیاری از افراد از سرتاسر جهان بوده است. این کشور، شرایط متفاوتی را برای صدور ویزای تحصیلی و ویزای کاری خود، قرار داده است که مهم ترین و شاید اولین فاکتور تاثیر گذار بر کسب ویزا را، آشنایی لازم و کافی با زبان آلمانی تعیین کرده است.

لذا، هر فرد متقاضی زندگی در کشور آلمان، می بایست دانش زبان المانی را داشته باشد. یکی از دلایل مهم این کار، توانایی ارتباط با سایر آلمانی زبان ها می باشد. در کشور المان، سیستم آموزشی و نیز بسیاری از شرکت ها و مؤسسات، تنها با زبان آلمانی اشنایی دارند و از زبان آلمانی برای برنامه های آموزشی خود، بهره می گیرند.

از این رو، یکی از ملزومات زندگی در این کشور، آگاهی به زبان آلمانی می باشد. در این میان، آزمون های مختلفی برای تعیین سطح زبان آلمانی برگزار می گردند که یکی از محبوب ترین و پر مخاطب ترین این آزمون ها، آزمون زبان آلمانی گوته / Goethe می باشد.

آزمون گوته، آزمونی بین المللی و معتبر می باشد که برای تعیین سطح زبان آموزان، برگزار می گردد.

آزمون گوته، آزمونی بین المللی و معتبر می باشد که برای تعیین سطح زبان آموزان، برگزار می گردد. این آزمون در سطوح مختلف از زبان آموزان اخذ می شود. پس از اتمام آزمون، به زبان آموز مدرکی دال بر دریافت نمره قبولی اعطاء می گردد.

مدرک گوته، یک مدرک معتبر بین المللی و مورد تایید کشور آلمان می باشد که در صورت داشتن این مدرک، در سطح مورد نظر برای اخذ ویزای تحصیل، کاری و یا زندگی، به فرد ویزای کشور المان، داده می شود. در این راستا، استاد پوریا خانی، برای عدم اتلاف وقت و هزینه گزاف شرکت در کلاس های حضوری و آنلاین، اقدام به ارائه دوره های خط به خط آموزش زبان آلمانی نموده اند.

این دوره های آموزشی که همراه با پشتیبانی دائمی و همیشگی خود استاد خانی همراه می باشند، می توانند تنها در مدت زمان یادگیری زبان آلمانی 6 ماهه، یک زبان آموز زبان آلمانی را از سطح صفر به سطح بالای B1 ارتقاء دهند.

این دوره ها از آن جهت مناسب می باشند که دیگر نیازی به تنظیم وقت و هدر دادن زمان، برای آموزش زبان آلمانی در کلاس های حضوری و آنلاین، نداشته و زبان آموز در هر زمان و مکان، می تواند آموزش های خود را تکمیل نماید.

لذا، چنان چه به تازگی به یادگیری زبان المانی علاقمند شده اید و یا تمایل به تکمیل سطح اطلاعات خود در این زبان را دارید، می توانید از دوره های آموزش زبان آلمانی، استاد پوریا خانی، بهره بگیرید.

سطوح مختلف در آزمون زبان آلمانی گوته

سطوح مختلف در آزمون زبان آلمانی گوته
سطوح مختلف در آزمون زبان آلمانی گوته

آزمون گوته، یک آزمون بین المللی بوده که مدرک آن، مورد تایید کشور آلمان، به جهت اخذ ویزای این کشور، می باشد. این ازمون، همانند آزمون زبان انگلیسی آیلتس، از سطح A1 تا سطح C2 برگزار می گردد. سؤالات این آزمون، برای هر فرد با هر سطح آگاهی از زبان آلمانی، طراحی شده است.

در حقیقت، آزمون گوته، ششمین سطح از مرجع مشترک سطوح زبان، در سرتاسر قاره اروپا شناخته شده می باشد که آن، معادل سطح B1 می باشد. سطح B1 سطح زبان مورد قبول برای افرادی می باشد که تمایل به مهاجرت کاری به کشور آلمان را دارند.

هم چنین، بسیاری از دانشگاه های این کشور، سطح B1 را، برای دریافت پذیرش از این دانشگاه ها، تعیین نموده اند. با دوره های کامل و خط به خط استاد پوریا خانی که به صورت جزء به جزء و بر اساس کتب و جزوات معتبر، برنامه ریزی و تهیه شده اند، زبان آموز از سطح مبتدی و صفر، می تواند تنها در مدت شش ماه، موفق به دریافت مدرک آزمون گوته در سطح B1 شود.

لازم به ذکر است که، بسته به تلاش خود زبان آموز، این زمان می توان کاهش و یا افزایش یابد. هم چنین، استاد خانی، در دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی خود، به آموزش تکمیلی موارد نوشتاری و گفتاری پرداخته اند.

استفاده از این دوره های طلایی، که در آن ها می توان چکیده ای از آموزش های موجود در دوره های عادی استاد خانی را نیز، مشاهده کرد، می تواند سطح زبان آموزان را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. به صورت کلی، آزمون گوته، شامل شش سطح مختلف می باشد. این سطوح شامل، A1، A2 ، B1 ، B2 ، C1 ، C2 می باشند.

در ادامه مقاله آزمون گوته بیشتر به بررسی این سطوح، خواهیم پرداخت:

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A1
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A1

سطح A1 ، پایین ترین سطح از زبان آلمانی به شمار می رود. کلیه افرادی که تمایل به یادگیری زبان المانی دارند، می بایست یادگیری این زبان را، از ابتدایی ترین سطح آن، که سطح A1 می باشد، آغاز کنند. زبان آموزان در این سطح، می آموزند که به زبان المانی به صورت مقدماتی صحبت کرده و مهارت های ابتدایی این زبان، به ایشان، آموزش داده می شود.

در آزمون گوته نیز، سطح A1، ابتدایی ترین و مقدماتی ترین سطح از یادگیری زبان آلمانی به شمار می رود. در سطح A1 زبان آموزان می آموزند که چگونه جملات ابتدایی را به کمک کلمات و عبارت هایی که در مکالمات روزمره استفاده می شود، بسازند.

در این سطح از زبان آلمانی، زبان آموزان می بایست تکرار و تمرین فراوان داشته باشند. لازم به ذکر است که، با مطالب آمده در دوره های خط به خط زبان آلمانی استاد پوریا خانی، بسته به میزان تمرین و تلاش زبان آموز و بهره گیری از پشتیبانی های دائمی استاد پوریا خانی، زبان آموز می تواند در مدت کوتاهی، سطح خود را از مبتدی به سطح A1 ارتقاء دهد.

اما همان طور که به آن اشاره شد، این سطح از زبان آلمانی، بسیار مقدماتی بوده و هیچ مزیتی را برای فرد، به جهت اخذ ویزای کشور آلمان، به همراه نخواهد داشت. هم چنین، افرادی که تمایل به دریافت بورسیه تحصیل از دانشگاه های کشور المان را دارند، با این سطح از زبان، نمی توانند به این هدف دست یابند.

داشتن سطح زبان A1، نخستین گام برای رسیدن به سطوح بالاتر زبان آلمانی به شمار می رود

اما، لازم به ذکر است که، داشتن سطح زبان A1، نخستین گام برای رسیدن به سطوح بالاتر زبان آلمانی به شمار می رود. از همین رو، توصیه استاد خانی، به تمامی علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی، یادگیری گام به گام از سطح مبتدی تا پیشرفته می باشد.

به صورتی که زبان آموزان، هدف خود را، یادگیری زبان آلمانی در سطوح بالاتر قرار دهند و با افزایش تلاش خود و بهره گیری از بهترین شیوه آموزشی مطرح شده، استفاده از دوره های خط به خط استاد خانی، در رسیدن به این هدف، کوشا باشند.

استاد خانی، به صورت دائمی پشتیبانی از دوره های آموزشی خود را بر عهده داشته و در مسیر یادگیری زبان آلمانی، همواره همراه زبان آموزان، گام به گام و هم قدم، تا رسیدن به نتیجه مطلوب، خواهند ماند. لازم به ذکر است که، خود سطح A1 از دو سطح A1-1 و A1-2 تشکیل شده است.

سطح A1-1، نشان گر سطح پایه از زبان آلمانی می باشد که نشان دهنده سطح مبتدی زبان اموز می باشد. کسانی که در این سطح از زبان آلمانی هستند، تنها با مبانی اولیه زبان آلمانی، آشنا می شوند. زبان آموزانی که در سطح A1-2 هستند، با کلیاتی در زمینه زبان آلمانی، آشنا می شوند.

اما به صورت کلی، داشتن دانشی در این حد از زبان آلمانی، نمی تواند راهی برای ورود به کشور آلمان به شمار رود و فرد می بایست در فکر ارتقای سطح زبان خود باشد. مدرک سطح A1 زبان آلمانی، مربوط به آزمون بین المللی گوته که تنها در مراکز تایید شده توسط سفارت جمهوری فدرال آلمان، برگزار می گردد، از دو بخش کتبی و شفاهی تشکیل شده است.

بخش کتبی این آزمون، شامل مباحث، خواندن، شنیدن و نوشتن می باشد

بخش کتبی این آزمون، شامل مباحث، خواندن، شنیدن و نوشتن می باشد. بخش شفاهی آزمون گوته، شامل صحبت کردن می باشد. البته لازم به ذکر است که این دو بخش از آزمون، در فاصله یک روز یا حداکثر دو هفته از یکدیگر، برگزار می شوند.

پس از آزمون گوته سطح A1، در مدت یک هفته، کارنامه متقاضی، به دست وی، خواهد رسید. چنان چه فرد توانسته باشد در این آزمون، نمره 60 از 100 را دریافت نموده باشد، موفق به کسب مدرک زبان آلمانی در سطح A1، خواهد شد.

نکته دیگری که می بایست در ارتباط با این سطح از آزمون کوته در نظر داشت، این است که، آزمون گوته، برای سنین مختلفی در نظر گرفته شده است. این آزمون، برای زبان آموزان نوجوانی که از 10 سال به بالاتر می باشند و نیز برای زبان آموزان بزرگسال، به صورت جداگانه، برگزار می گردد.

پس از به پایان رساندن سطح A1 در زبان آلمانی، نوبت به سطح بالاتر، یعنی A2 می رسد. در ادامه مقاله ” آزمون گوته ” به بررسی سطح A2 از زبان آلمانی و در آزمون گوته، پرداخته ایم. چنان چه تا به این قسمت از مبحث، برای شما مفید بوده است، با ما هم چنان تا انتهای آن، همراه بمانید.

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A2

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A2
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح A2

سطح A2 از زبان آلمانی، در حقیقت، یک شروع برای آموزش و گسترش دامنه لغات زبان آموز می باشد. افرادی که به این سطح از زبان آلمانی رسیده باشند، می توانند به راحتی با دیگر آلمانی زبانان، ارتباط برقرار نمایند و به بیان نظرات خود در زمینه های گوناگون، بپردازند.

زبان آموزان در این سطح، تسلط بیشتری برا علائم، نوشته ها و شنیده ها دارند و می توانند با آگاهی از قواعد و الفاظ، شروع به سخن گفتن نمایند. افرادی که در این سطح هستند، یک درک نسبی از زبان آلمانی دارند. اما این حد از آشنایی با زبان، برای مهاجرت، کار و یا تحصیل در کشور آلمان، کافی نمی باشد.

برای رسیدن به هدف اخذ ویزای کشور المان، لازم است که سطح دانش زبان آلمانی خود را ارتقاء داد. زبان آموزان در سطح A2 ، می توانند فیلم ها و سریال های مناسب سطح خود را، که از محتوایی به نسبت اسان برخوردار می باشد، تماشا کنند.

این سطح نیز، همانند سطح A1 به دو مرحله تقسیم می شود. سطح A2-1، سطحی از آگاهی از زبان المانی می باشد که در آن، زبان آموز، شروع به یادگیری قواعد و انجام تمرینات مربوط آن می پردازد. در پایان دوره A2-1 ، فرد می تواند خود را معرفی کرده و در مورد علایق خود، صحبت کند و شکلی ابتدایی از مکالمه را با دیگران داشته باشد.

کلیه زبان آموزانی که در سطح A2-2 می باشند، می توانند در مورد شغل ها، اطرافیان خود و اقوام و اشنایان خود، صحبت نمایند

کلیه زبان آموزانی که در سطح A2-2 می باشند، می توانند در مورد شغل ها، اطرافیان خود و اقوام و اشنایان خود، صحبت نمایند. این فرد، می تواند درکی نسبی از وقایع اطراف خود را، به صورت کلی و نه با جزئیات، داشته باشد و آن را توضیح دهد.

زبان آموزان علاقمند به یادگیری زبان المانی، می توانند با بهره گیری از دوره های خط به خط استاد خانی، در مدتی کوتاه به این سطح از زبان المانی دست یابند. مدت زمان تخمینی برای رسیدن به سطح A2، در حدود 3 ماه تا 6 ماه می باشد.

لازم به ذکر است که با توجه به میزان تلاش زبان آموز، این زمان می تواند کوتاه تر و یا طولانی تر شود. آزمون گوته، برای سطح A2، آزمون ” Goethe-Zertifikat A2: Fit In Deutsch ” می باشد.

برای اخذ نمره مورد قبول در این آزمون، لازم است که زبان آموز، آمادگی لازم برای مواجهه با موقعیت های روزمره زندگی با موضوعاتی نرمال و استاندارد را داشته باشد و بتواند در زمینه موضوعات روزمره و متداول و فعالیت های عادی، به بحث و گفتگو، بپردازد. در دنباله مبحث ” آزمون گوته ” به بررسی سطح بالاتر از A2 ، یعنی سطح B1 زبان آلمانی، خواهیم پرداخت.

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B1
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B1

بسیاری از افرادی که به هدف مهاجرت، زندگی و یا کار و تحصیل، تصمیم به مهاجرت به کشور آلمان را دارند، برای رسیدن به هدف خود، می بایست سطح زبان المانی خود را، حداقل به سطح B1 برسانند. حداقل مدرک مورد نیاز، برای ارائه درخواست ویزای جستجوی کار در کشور آلمان نیز، داشتن سطح B1 زبان آلمانی می باشد.

پس از عبور از مرحله A ، که در واقع سطح مبتدی به شمار می رود، مرحله متوسط که شامل دو بخش B1 و B2 می باشد، آغاز می گردد. زبان آموزان، در سطح B1 ، می توانند مفاهیم مختلف زبان آلمانی را درک نموده و نکته های مهم مباحث مختلف و نیز، گفتارهای عامیانه را به زبان آلمانی، متوجه شوند.

سطح B1 آزمون گوته، شرط لازم برای ورود به کشور المان می باشد. زبان آموزانی که بتوانند با موفقیت این آزمون را پشت سر بگذارند، شانس بالاتری برای دریافت ویزا و تایید مدارک خود، برای مهاجرت به کشور آلمان، خواهند داشت. لازم به ذکر است که، سطح B1 نیز به دو قسمت B1-1 و B1-2 تقسیم می شود.

زبان آموزان سطح B1-1، دارای مهارت های عملی لازم در برقرار ارتباط با جامعه آلمانی زبان و نیز زندگی در این جوامع را، می باشند. این افراد قادرند که از خود و علایق خود حرف بزنند و به بیان برنامه های خود، بپردازند. زبان آموزان در سطح B2-1، اصول زبان آلمانی را به خوبی یاد گرفته اند و مهارت های تخصصی را در برقراری ارتباط با آلمانی زبان ها، می آموزند.

افرادی که در این سطح از زبان آلمانی هستند، می توانند به صورت حرفه ای، در کشور المان، به کار، تحصیل و یا زندگی بپردازند. به صورت کلی، افراد بالای 12 سال، می توانند در آزمون گوته سطح B1 شرکت نمایند. لازم به ذکر است که این آزمون می تواند به دو صورت دو بخشی و یا چهار بخشی، برگزار گردد.

در ازمون های 2 بخشی، آزمون شفاهی و کتبی، به صورت جداگانه برگزار می شوند

در ازمون های 2 بخشی، آزمون شفاهی و کتبی، به صورت جداگانه برگزار می شوند. بدین صورت که، مهارت های نوشتن، خواندن و شنیدن، با هم و مهارت صحبت کردن به صورت جداگانه، برگزار می شوند. آزمون های چهار بخشی، به گونه ای هستند که، فرد می تواند درخواست نماید که چهار قسمت نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن، به صورت مجزا و یا همگی با هم و در یک زمان، برگزار شوند.

با توجه به این که، این سطح از دانش زبان آلمانی، برای کار، تحصیل و یا زندگی در کشور آلمان، کافی می باشد، لازم است که زبان آموز سطح زبان خود را، تا این حد ارتقاء دهد. در این راستا، بهترین گزینه آموزش، استفاده از متد آموزشی استاد پوریا خانی و بهره گیری از دوره های خط به خط استاد می باشد.

این دوره آموزشی، به صورتی می باشد که هر فرد از مبتدی تا پایان سطح B1 می تواند به جهت ارتقاء سطح زبان آلمانی خود، از آن بهره بگیرد.

بر خلاف زمان طولانی که می بایست برای آموزش زبان آلمانی در کلاس های حضوری و یا آنلاین، صرف نمود، استفاده از این دوره، بدون اتلاف وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن، زبان آموز را به سطح دلخواه در زبان آلمانی، خواهد رساند. در دنباله مبحث ” آزمون گوته ” به بررسی سطح زبان B2 ، خواهیم پرداخت.

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B2

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B2
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح B2

مزایای یادگیری زبان آلمانی چیست؟ داشتن مدرک زبان آلمانی گوته در سطح B2، مزایای بسیاری را برای دارنده آن، به همراه خواهد داشت. افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های سطح بالای کشور آلمان، به صورت رایگان می باشند، می بایست سطح زبان آلمانی خود را، به سطح B2، ارتقاء دهند.

امکان تحصیل رایگان در دانشگاه، حتی برای شهروندان غیر آلمانی، امری بسیار جذاب می باشد. از همین رو، هر روزه بر تعداد جوانان ایرانی که به دنبال دریافت مدرک B2 زبان آلمانی می باشند، روز به روز، افزوده می شود. برای آن که یک زبان آموز بتواند به سطح B2 زبان آلمانی برسد، نمی توان زمان دقیقی را بیان نمود.

زیرا که رسیدن به این سطح، به تلاش خود زبان آموز، بستگی خواهد داشت اما به صورت تقریبی، برای یک زبان آموز نرمال، این زمان ممکن است تا 3 ماه، به طول انجامد. این سطح از زبان آلمانی نیز، به دو بخش B2-1 و B2-2 تقسیم می شود.

کلیه زبان آموزانی که در سطح B2-1 می باشند، می توان به صورت روان و راحت، به مکالمه بپردازند

کلیه زبان آموزانی که در سطح B2-1 می باشند، می توان به صورت روان و راحت، به مکالمه بپردازند و بدون هیچ مشکلی، در مورد مسائل مختلف، صحبت کرده و نظر دهند.

افرادی که در سطح B2-2 هستند، می توانند در مورد مسائل و موارد کاملاً تخصصی مربوط به رشته تحصیلی خود، صحبت کرده و تا حد بالایی، درک قابل قبولی از مسائل تخصصی داشته باشند.

این فرد می تواند به عنوان یک دانشجو و یا یک کارمند در محل کار، آگاهی نسبتا خوبی در زمینه وقایع اطراف خود، با در نظر گرفتن کلیه جزییات، کسب نماید. اما همان طور که به آن اشاره شد، نمی توان زمان دقیقی برای رسیدن زبان آموز، به این سطح از زبان المانی، در نظر گرفت و این امر بستگی مستقیم به تلاش زبان آموز و نیز متد آموزشی که تحت نظر آن، زبان آموز به یادگیری زبان آلمانی می پردازد، خواهد داشت.

اما، پس از سپری کردن آزمون گوته در این سطح، زبان آموز می توان در طیف بسیار گسترده ای از مسائل اطراف خود مطلع شده و بتواند به صورت واضح و مشخص، با آلمانی زبانان، ارتباط برقرار نماید. از دیگر مزایای رسیدن به این سطح، امکان گفتگو با شهروندان آلمانی و یا اتریشی می باشد که به صورت کاملاً مسلط، انجام می گیرد.

نام آزمون گوته که برای سطح B2 برگزار می شود، Goethe-Zertifikat B2 می باشد

نام آزمون گوته که برای سطح B2 برگزار می شود، Goethe-Zertifikat B2 می باشد که برای افراد بالای 16 سال، برگزار می گردد. یکی از بزرگترین فواید این مدرک، نامحدود بود آن می باشد. چنان چه فردی در یکی از سطوح مختلف در آزمون گوته، مدرک آن را دریافت نماید، برای همیشه می تواند از اعتبار این مدرک، استفاده نماید.

البته لازم به ذکر است که، بسیاری از شرکت ها و مؤسسات در هنگام بررسی مدارک متقاضی، به تاریخ دریافت مدرک توجه می نمایند.

چنان چه مدرک به تازگی توسط فرد دریافت شده باشد، شانس بیشتری برای دریافت شغل، خواهد داشت. زیرا که نزدیکی تاریخ اخذ مدرک زبان، نشاندهنده میزان تسلط فرد در همان سطحی می باشد که مدرک آن را، دریافت نموده است.

در ادامه مبحث ” آزمون گوته ” به بررسی سطح زبان C می پردازیم. سطح زبان C، در حقیقت سطح پیشرفته و نهایی در روند یادگیری زبان آلمانی، به شمار می رود. این سطح از زبان، خود از دو بخش C1 و C2 تشکیل شده است.

زبان آموز در این مرحله، بر انواع لغات، حتی در سطح بالا و کاملاً تخصصی، تسلط کافی و لازم را پیدا خواهد کرد. هم چنین، فرد توانایی برقراری مکالمات طولانی و بی وقفه را خواهد داشت. همچنین، فردی که در این سطح از زبان است، می تواند در مکالمات کاملاً تخصصی و پیشرفته شرکت نماید.

این فرد قادر به خلاصه نویسی متون به زبان آلمانی نیز می باشد. لازم به ذکر است که فردی که به سطح C2 برسد، دقیقاً همانند یک شهروند آلمانی، قادر به برقراری ارتباط با آلمانی زبان ها، می باشد. در ادامه، به بررسی بیشتر مدارک مربوط به سطوح C1 و C2 خواهیم پرداخت.

توصیه می کنیم از صفحه کتاب schwere kost دیدن کنید.

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C1

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C1
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C1

آزمون گوته که در سطح C1، که یکی از پیشرفته ترین سطوح زبان المانی به شمار می رود، با نام Goethe Zertifikat C1، شناخته می شود. آزمون گوته در این سطح، تنها از افراد بالای 16 سال، گرفته می شود. زمان بسیار زیادی لازم است که فرد بتواند سطح خود را از b2 به c1 ، ارتقاء دهد.

این سطح از زبان، در حقیقت، اولین سطح از دوره پیشرفته زبان آلمانی، می باشد. این افراد، می توانند به صورت کامل، در وضعیت های متفاوت اختصاصی، اجتماغی و یا فردی و در رویاروی با مضامین پیچیده تر و حرفه ای تر، بهترین نوع مکالمه را، داشته باشند.

همان طور که به آن اشاره شد، برای افزایش سطح زبان تا رسیدن آن به سطح c1، نیاز به صرف زمان و انرژی فروانی می باشد. از همین رو، چنان چه شما در سطح b2 می باشید و تمایل به ارتقاء سطح زبان خود دارید، می توانید با تلاش و کوشش فراوان و نیز برقراری ارتباط گسترده با محتوای پیشرفته این زبان، به هدف خود، دست یابید.

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C2

آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C2
آزمون زبان آلمانی گوته در سطح C2

فردی که موفق شود به این سطح از زبان آلمانی برسد، دقیقاً همانند یک فردی که زبان اصلی و مادری او، زبان آلمانی می باشد، می تواند با آلمانی زبان ها، ارتباط برقرار نماید. تنها تفاوت این افراد یا فردی که زبان اصلی او، آلمانی می باشد، در سطح دانش زبان شناسی ایشان می باشد.

فردی که در این سطح از زبان المانی قرار دارد، توانایی خواندن قطعه های ادبی، انواع شعر و کتب شعری، داستان ها و یا متون ادبی و تخصصی، از دیگر خصایص یک فرد، در سطح C2 می باشد.

برای رسیدن فرد از سطح C1 به سطح C2، زمان زیادی لازم است و نمی توان زمان دقیقی را برای رسیدن به بالاترین سطح زبان آلمانی، اشاره کرد. آزمون سطح c2 با عنوان “Goethe-Zertifikat C2: Gorbes Deutsches Sprachdisphlom ” شناخته می شود.

آمادگی برای آزمون گوته با متد استاد پوریا خانی

آمادگی برای آزمون گوته با متد استاد پوریا خانی
آمادگی برای آزمون گوته با متد استاد پوریا خانی

یکی از بزرگترین دغدغه های علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی، روش و نحوه آن می باشد. پس از بحران کرونا، شکل و شیوه آموزش ها، تا حد قابل توجهی نسبت به قبل، تغییر نمود. دیگر کسی تمایل به تلف کردن وقت و هزینه خود در کلاس های حضوری و آنلاین ندارد.

از سوی دیگر، هر روزه بر علاقمندان به استفاده از دوره های آموزشی، افزوده می شود. در این میان، استاد پوریا خانی، استاد با سابقه و برجسته زبان آلمانی، با در نظر گرفتن شرایط کنونی علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی، اقدام به تهیه و ارائه دوره های خط به خط آموزش زبان المانی نموده است.

استاد پوریا خانی، دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه آموزش زبان آلمانی بوده و در بسیاری از آموزشگاه های محبوب و معروف، به آموزش زبان آلمانی به زبان آموزان نموده اند. علاوه بر این، ایشان تا به امروز، بیش از هشت هزار زبان آموز زبان آلمانی را آموزش داده اند که در این میان، تعداد بی شماری از آنها، موفق به کسب نمرات بالایی در آزمون های بین المللی زبان المانی، گردیده اند.

آمار بالای قبولی زبان آموزان استاد پوریا خانی و درصد بالای رضایتمندی زبان آموزان از استاد خانی، خود دلیلی بر برتری ایشان، بر اساتید دیگر زبان آلمانی می باشد. کارنامه های زبان آموزان ایشان، همگی در وب سایت آکادمی زبان آلمانی ایشان، به جهت ایجاد اطمینان خاطر علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی، موجود می باشد و همواره باعث قوت قلب ایشان، می گردد.

استاد پوریا خانی، به هدف استفاده بهینه از زمان زبان آموزان، دوره های بی نظیر خط به خط آموزش زبان آلمانی خود را، با بالاترین کیفیت ممکن و بیشترین راندمان، در اختیار زبان آموزان، قرار داده اند.

احترام به وقت و زمان زبان آموز

دلیل این امر، احترام به وقت و زمان زبان آموز و کمک به ایشان به بهره مندی از زمان و هزینه خود، به بهترین شکل ممکن و در عین حال، با بالاترین کیفیت و نتیجه، می باشد. لازم به ذکر است که، دوره های آموزش زبان آلمانی استاد خانی، همگی تحت پشتیبانی مستقیم خود استاد می باشند و در هر لحظه، ایشان گام به گام، به همراه زبان آموز، تا رساندن وی به سطح مورد نظر از زبان آلمانی، همراه خواهند بود.

استاد خانی، به زبان آموزان توصیه اکید می نمایند که همیشه با ایشان در ارتباط بوده و سوالات خود را بپرسند زیرا که در هر یک از مباحث، نکات ریز و جزییاتی نهفته است که نیاز به یاری استاد، برای فهم صحیح مطالب، وجود خواهد داشت.

استفاده از دوره های استاد خانی، علاوه بر کیفیت بالا و استفاده از برترین متد آموزشی، مزیت عدم اتلاف وقت و هزینه، برای شرکت در کلاس های حضوری را، به دنبال دارد. با استفاده از این دوره ها، دیگر نیازی به رفتن به کلاس های حضوری و یا شرکت در کلاس های آنلاین آموزش زبان آلمانی با قیمت بالا نمی باشد. و در عین حال، زبان آموزان، از بالاترین کیفیت ممکن آموزشی، بهره مند می گردند.

هر یک از دوره ها، به همراه کتب و جزوات مرتبط با دوره به زبان آموز، ارائه می شوند

هر یک از دوره ها، به همراه کتب و جزوات مرتبط با دوره به زبان آموز، ارائه می شوند. تمامی آموزش های موجود در دوره های ارائه شده، همگی به صورت خط به خط مطابق با مباحث کتاب و جزوات، می باشند. این امر، از بروز هرگونه سردرگمی در زبان آموز، پیشگیری می نماید.

استاد پوریا خانی، دارای درجات بالای تحصیلات آکادمیک بوده و بسیاری از آموزشگاه های معتبر و محبوب کشور، افتخار همکاری با ایشان را داشته اند. آمار بالای زبان آموزان موفق ایشان در آزمون های مختلف بین المللی زبان آلمانی، از جمله آزمون گوته، تنها گوشه ای از افتخارات ایشان می باشد.

نکته لازم و واجب در مورد دوره های خط به خط استاد خانی، این است که این دوره ها، به صورت آنلاین نمی باشند و تمامی مباحث موجود در آن ها، به صورت ضبط شده و با بالاترین کیفیت ممکن، به زبان آموزان، ارائه می شوند.

علاوه بر ویدیوهای ضبط شده، جزواتی که مورد نیاز زبان آموز می باشد و با دوره آموزشی هم خوانی دارد، به  وی داده می شود. همان طور که به آن اشاره شد، کلیه دوره های خط به خط استاد خانی، همگی دارای پشتیبانی دائمی و همیشگی خود استاد خانی، می باشند.

به همین دلیل، استفاده از این دوره ها، حتی به صورت خود خوان نیز توصیه می شود. بر خلاف بسیاری از انواع دوره های آموزشی موجود در بازار، که علاوه بر عدم کیفیت آموزشی موجود در آن ها، هیچ گونه پشتیبانی از زبان آموز نمی کنند و او را در مسیر پر پیچ و خم آموزش، تنها رها می نمایند، در مقابل، دوره های استاد خانی، پشتیبانی همیشگی استاد را به دنبال خواهند داشت.

از همین رو، به هیچ عنوان زبان آموز، خود را در مسیر پرچالش آموزش، تنها و رها شده، حس نخواهد کرد. لازم به ذکر است که این دوره ها، به صورت خط به خط و منطبق با جزوات و کتب همراه با آن ها، ارائه می شوند که این امر، سادگی فهم مطالب و یادگیری بیشتر و در عین حال آسان تر را، برای زبان آموزان، فراهم می آورد.

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی با استفاده از دوره های خط به خط

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی با استفاده از پکیج های خط به خط
بهترین روش یادگیری زبان آلمانی با استفاده از دوره های خط به خط

پس از بحران کرونا و تعطیلی  بسیاری از آموزشگاه ها و مؤسسات آموزشی و شروع به آموزش با متدی نوین، سبک و روند آموزش، به صورت کلی دستخوش تحولات عظیمی شد. از آن پس، دیگر افراد کمتری تمایل به شرکت در کلاس های حضوری از خود نشان می دهند.

زیرا که بحران کرونا، به ما آموخت که شرکت در کلاس های حضوری، اتلاف وقت و هزینه می باشد و می توان از راه های بهتر و سریعتر نیز، به کسب علم و دانش، پرداخت. از همین رو، بسیاری از علاقمندان به یادگیری، به روش های نوین آموزشی و استفاده از دوره های آموزشی در زمینه های مختلف، روی آورده اند.

از همین رو، هر روزه بر تعداد افراد علاقمند به یادگیری زبان آلمانی، با استفاده از دوره های خط به خط استاد پوریا خانی، افزوده می شود. زیرا که کیفیت بالای این دوره ها و نیز پشتیبانی استاد خانی از آن ها، همواره باعث پیشرفت بسیار زیاد زبان آموزان در مدت کوتاهی شده است.

در انتخاب استاد زبان آلمانی خود، حساسیت به خرج دهید!

در انتخاب استاد زبان آلمانی خود، حساسیت به خرج دهید!
در انتخاب استاد زبان آلمانی خود، حساسیت به خرج دهید!

بدون تردید، اولین گام برای یادگیری زبان آلمانی و رسیدن به سطح قابل قبولی از آزمون گوته، لازم و ضروری است که به دنبال استادی با تجربه و کاردان بود. انتخاب استاد زبان آلمانی، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. بسیار مهم است که زبان اموز، یادگیری زبان آلمانی را با چه استادی، آموزش می بیند.

چنان چه، شروع یادگیری زبان المانی و یا حتی در مراحل اولیه آن، یادگیری زبان المانی را با استادی بدون مهارت و پر اشتباه، باشد، بدون شک، زبان آموز با مشکلات بزرگی در یادگیری این زبان شیرین و در عین حال، پر چالش، مواجه خواهد شد.

بسیاری از زبان آموزانی که از ابتدای یادگیری، از استادی نادرست، یادگیری زبان المانی خود را آغاز نموده اند، همواره در بیشتر تلفظ ها، لهجه ها و نیز ساختار ها و بسیاری از جزییات دیگر زبان المانی، دشواری های بسیاری را تجربه کرده اند.

زیرا که تمامی این موارد، چنان چه استاد آشنایی با این موارد نداشته باشد، سبب می شود که، همگی اشتباه در ذهن زبان آموز نقش ببندند و در ارتباطات حقیقی، باعث دردسر زبان آموز شود. در این راستا، بهترین استاد، فردی می باشد که تجربه بسیاری در تدریس و آموزش زبان آلمانی را داشته باشد و با چالش ها و تمامی نکات این زبان، آشنایی کامل داشته باشد.

استاد پوریا خانی

استاد پوریا خانی، دارای تحصیلات آکادمیک در این زمینه می باشند و در مؤسسات و آموزشگاه های معتبر، اقدام به تدریس زبان آلمانی به صورت کاملاً حرفه ای، نموده اند. استاد پوریا خانی، در حال حاضر، مدیریت آکادمی آموزش زبان آلمانی را که متشکل از بیش از 30 استاد خبره زبان آلمانی می باشد را، بر عهده دارند.

ایشان در طی سال ها تجربه تدریس خود، هزاران هزار زبان آموز زبان آلمانی را، به سطوح بالای این زبان، رسانیده اند که نمرات عالی زبان اموزان ایشان، همواره دلیلی بر برتری استاد خانی، بر سایر اساتید زبان آلمانی به شمار می رود.

استاد پوریا خانی، به جهت آموزش بهتر و با کیفیتی بالاتر، اقدام به ارائه دوره های خط به خط آموزش زبان آلمانی نموده اند که در ادامه مبحث ” آزمون گوته ” بیشتر به بررسی ویژگی های خاص این دوره ها، خواهیم پرداخت.

ویژگی های دوره های خط به خط استاد پوریا خانی

ویژگی های پکیج های خط به خط استاد پوریا خانی
ویژگی های دوره های خط به خط استاد پوریا خانی

استاد پوریا خانی، دوره های خط به خط آموزش زبان آلمانی را، با بالاترین کیفیت ممکن و بهره گیری از آخرین و بهترین متد آموزش زبان آلمانی، برای علاقمندان به یادگیری زبان المانی، تهیه نموده اند.

این دوره ها، همان گونه که به آن اشاره شد، به صورت جزء به جزء و دقیقاً بر اساس جزوات و کتب ارائه شده توسط دوره ها، می باشند و نیاز زبان اموزان را به شرکت در کلاس های حضوری، آنلاین به صورت عمومی و یا خصوصی، بر طرف نموده اند.

لازم به ذکر است که، استاد پوریا خانی توصیه اکید می کنند که از پشتیبانی دائمی و همیشگی ایشان، همراه با دوره ها، استفاده نمایند.

این دوره ها، به صورت ضبط شده می باشند و به صورت آنلاین و آفلاین ارائه می شوند. اما، برای علاقمندان، دسترسی دائمی و همیشگی به ویدیوهای موجود در دوره ها، در سایت آکادمی موجود می باشند. از دیگر مزایای دوره های آموزش زبان آلمانی استاد خانی، آموزش به روش نیمه فشرده می باشد.

روش نیمه فشرده، برتری های بسیاری بر روش های سنتی و عادی و نیز بر روش های کاملاً فشرده دارد

روش نیمه فشرده، برتری های بسیاری بر روش های سنتی و عادی و نیز بر روش های کاملاً فشرده دارد. روش نیمه فشرده، بر خلاف روش های عادی و قدیمی، به هیچ عنوان، وقت زبان آموز را با بحث های طولانی و تکراری، به هدر نمی دهد.

هم چنین، همانند روش فشرده، سبب گیجی و سردرگمی زبان آموز نمی شود و در عین حال، بر خلاف این روش، هیچ نکته ای، از جمله نکات بسیار مهم و ضروری که تاثیر بسیار زیادی در یادگیری زبان آموز می تواند داشته باشد، حفظ و فراموش، نخواهند شد.

یکی دیگر از ویژگی های دوره های خط به خط استاد خانی، کامل بودن این دوره ها می باشد. به طوری که، فردی که در سطح ابتدایی از یادگیری زبان المانی قرار دارد، می تواند تنها در مدت 6 ماه، به سطح زبان b1 در آزمون گوته، دست یابد. لازم به ذکر است که مدت 6 ماه، برای زبان آموزان نرمال تخمین زده شده است.

بر اساس میزان یادگیری و توانایی زبان آموز، این مدت، می تواند تا حد قابل توجهی کوتاه تر و یا حتی بسیار طولانی تر شود. در دیگر ویژگی های دوره یادگیری زبان آلمانی استاد خانی، ارائه دوره های طلایی استاد می باشد که در دنباله مبحث ” آزمون گوته “، بیشتر به آن پرداخته ایم.

دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی استاد خانی

پکیج های طلایی آموزش زبان آلمانی استاد خانی
دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی استاد خانی

استاد پوریا خانی، علاوه بر دوره های خط به خط یادگیری زبان آلمانی، اقدام به ارائه دوره های طلایی آموزش زبان آلمانی نیز، نموده اند. دوره های طلایی استاد خانی، تمرکز بسیاری بر مباحث گفتاری و نیز مباحث نوشتاری دارند.

از جمله مواردی که در این دوره ها به آن ها اشاره شده است، نحوه صحیح نامه نگاری به زبان المانی و نیز چگونگی نگارش ایمیل و انواع نامه های رسمی می باشد. هم چنین، در این دوره های طلایی، گزیده ای از نکات ذکر شده در دوره های عمومی و نکات مهم و جمع بندی های این دوره ها، موجود می باشد.

دوره های طلایی استاد خانی، یک انتخاب فوق العاده برای زبان آموزانی می باشد، که تمایل دارند سطح آگاهی خود را از زبان آلمانی افزایش دهند و با کمک این دوره های طلایی، بتوانند سطح زبان خود را تا حد قابل توجهی، ارتقاء دهند.

این دوره ها، یک گزینه مناسب، برای افرادی می باشد که علاقمند به کار، تحصیل و یا مهاجرت به کشور آلمان، می باشند. بدون تردید، اولین و مهم ترین گزینه برای این افراد، داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی حداقل در سطح b1 می باشد.

با به کار گیری و استفاده از دوره های خط به خط آموزش زبان المانی استاد پوریا خانی، می توان دریچه ای به روی مهاجرت به کشور آلمان را، با آمادگی برای آزمون گوته، گشود. از این رو، به تمامی افرادی که تمایل به زندگی در کشور آلمان را دارند، توصیه می شود که این دوره ها را کاملاً جدی گرفته و با کمک این دوره ها، به آرزوهای خود، تحقق ببخشند.

هزینه آزمون گوته در کشور ایران

هزینه آزمون گوته در کشور ایران
هزینه آزمون گوته در کشور ایران

آزمون گوته، در کشور ایران نیز، همانند بسیاری از کشورهای جهان، برگزار می گردد. هزینه آزمون گوته، بسته به سطحی که فرد در آن شرکت می نماید، متفاوت می باشد. به صورتی که با افزایش سطح فرد، میزان هزینه ازمون نیز، افزایش خواهد یافت.

لازم به ذکر است که هزینه این آزمون، در سرتاسر کشور، یکسان می باشد و با توجه به نرخ ارز، به صورت ریالی، از زبان آموز، دریافت می شود.

هزینه آزمون های مختلف، به صورت کلی، به صورت زیر می باشد:

هزینه آزمون گوته در سطوح مختلف  بر اساس یورو
A1 105
A2 125
B1 210
B2 240
C1 270
C2 295

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

آلمان یک کشور پیشرفته در قاره اروپا می باشد که هر ساله تعداد بسیاری از افراد را برای تحصیل، کار و یا مهاجرت، به سوی خود جذب می کند. از آن جا که، در کشور آلمان، تنها زبان رایج و کارآمد، خود زبان المانی می باشد، آگاهی از این زبان، برای مهاجرت به این کشور، در اولویت قرار می گیرد.

برای اثبات میزان تسلط و مهارت خود، در زبان المانی، لازم است که، با مدرکی معتبر، این موضوع را به محل تحصیل و یا کار خود، اثبات نمایید. یکی از آزمون های معتبر بین المللی، که نشانگر میزان تسلط فرد بر زبان آلمانی می باشد، آزمون گوته است.

آزمون گوته، برای سنجش زبان آلمانی افراد با اعتباری بین المللی می باشد. آزمون گوته، در کشور ایران نیز، توسط مؤسسه گوته آلمان برگزار می گردد و در سطوح مختلفی، از سطح کاملاً مبتدی A1 تا سطح C2 که سطح کاملاً پیشرفته می باشد، تقسیم بندی شده است.

هر فردی که تمایل به ارزیابی میزان مهارت خود در زبان آلمانی داشته باشد، می تواند آزادانه در این آزمون ها، شرکت نماید

هر فردی که تمایل به ارزیابی میزان مهارت خود در زبان آلمانی داشته باشد، می تواند آزادانه در این آزمون ها، شرکت نماید. بر اساس سطحی که فرد در آزمون شرکت می نماید، در صورت کسب حد نصاب نمره قبولی، فرد موفق به کسب مدرک معتبر بین المللی در سطح مورد نظر، می گردد.

برای کسب نمره قبولی در این آزمون، استاد و متد آموزشی، نقش بسیار مهمی را پیشرفت زبان آموز، ایفا می نمایند. لذا، به تمامی علاقمندان به یادگیری زبان آلمانی، توصیه می شود، برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن در یادگیری زبان آلمانی و قبولی با نمره مورد قبول در سطح مورد نظر خود در آزمون گوته، از دوره های آموزش زبان المانی استاد پوریا خانی، بهره بگیرند و آینده خود را، با بهره گیری از این متد آموزشی برتر، تضمین نمایند.

در این مقاله، سعی کرده ایم به بحث و بررسی موضوع آزمون گوته بپردازیم. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای تمامی علاقمندان به مهاجرت، کار و یا تحصیل در کشور آلمان و نیز کسب درآمدی عالی از طریق یادگیری زبان المانی، مفید واقع شده باشد.

در پایان برای مقایسه بهتر، آزمون تلک آلمانی را مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *