فهرست موضوعات

فهرست موضوعات

در این مقاله، به بررسی محل برگزاری آزمون تلک خواهیم پرداخت.

محل برگزاری آزمون تلک کجاست؟ این سوال به طور معمول برای آن دسته از افرادی پیش می آید که قصد شرکت کردن در چنین آزمونی را دارند. در سال های اخیر تعداد متقاضیان آزمون های بین المللی افزایش چشمگیری داشته است.

بسیاری از افرادی که تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، چه مهاجر کار یا تحصیلی، ناگزیر باید در آزمون‌های بین‌المللی مانند آزمون SAT، آزمون آیلتس یا آزمون  GRE شرکت کنند. در عین حال، پیش‌نیازهای مهاجرت در کشورهای آلمانی زبان با اتحادیه اروپا یکسان نمی باشد.

به عنوان مثال، ممکن است بسیاری از شما حتی نشنیده باشید که آزمون تلک آلمانی را می توان یک گواهی زبان اروپایی در نظر گرفت یا آزمون Telelanguage به عنوان یک آزمون استاندارد بین المللی با ده زبان به حساب آورد‌.

telc GmbH به عنوان یک ارائه دهنده تست زبان مستقر در فرانکفورت آلمان به شمار می آید. این سازمان غیر انتفاعی متعلق به انجمن آلمان برای آموزش بزرگسالان  (DVV) است.

همچنین توصیه می کنیم با آزمون گوته نیز آشنا شوید.

اینفوگرافیک محل برگزاری آزمون تلک

اینفوگرافیک محل برگزاری آزمون تلک
اینفوگرافیک محل برگزاری آزمون تلک

telc GmbH بیش از 70 گواهینامه از جمله زبان عمومی و آزمون های فنی و حرفه ای را به دانش آموزان ارائه می دهد. برای این که بدانید محل برگزاری آزمون تلک کجاست، در ادامه مقاله قصد داریم تا مطالب جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

زبان آلمانی سخته؟

استاد پوریا خانی یکی از بهترین و با تجربه ترین مدرسان زبان آلمانی می باشد و تحصیلات آکادمیک دارد که با بیشتر از 7000 دانشجو، توانسته بالاترین میزان قبولی و رضایت دانشجو را به دست آورد.

اگر ساکن یاسوج هستید، برای شما این مقاله را آماده کرده ایم: آموزش زبان آلمانی در یاسوج

اگر ساکن اصفهان هستید مقاله آموزش زبان آلمانی در اصفهان را ببینید.

عناوین مقاله:

آزمون تلک چه نوع آزمونی می باشد؟

آزمون آلمانی تلک دارای چه سطوحی می باشد؟

آزمون تلک برای مهاجرت به کدام کشورها لازم است؟

آزمون تلک در کشورهای مختلف برای چه مواردی برگزار می شود؟

منظور از دوره های PSP چیست؟

محل ثبت نام و برگزاری آزمون تلک کجاست؟

آزمون تلک شامل چه مواردی می شود؟

کاربردهای مهم مدرک آزمون تلک را بیان نمایید.

مهمترین نکات در مورد آزمون تلک چیست؟

چگونه می توان در آزمون تلک موفق شد؟

بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی کدام است؟

مدت اعتبار مدرک زبان آزمون تلک چقدر است؟

آیا برای آزمون، امکان انتخاب جداگانه قسمتی از تلک وجود دارد؟

افراد با چه رده سنی قادر به شرکت در آزمون تلک هستند؟

آیا امکان تکرار آزمون تلک وجود دارد؟

سخن پایانی

 

آزمون تلک چه نوع آزمونی می باشد؟

آزمون تلک چه نوع آزمونی می باشد؟
آزمون تلک چه نوع آزمونی می باشد؟

آزمونtelc  مخفف گواهینامه های زبان اروپایی است و شامل آزمون های استاندارد بین المللی برای ده زبان است. طبق ویکی ‌پدیا، تمام آزمون‌های  TELC مطابق با چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان‌ها  (CERF) هستند.

این بدان معنی است که این آزمون “مهارت های شنیداری، خواندن، صحبت کردن و نوشتن” شما را ارزیابی می کند. این آزمون ها به 10 زبان مختلف انگلیسی، عربی، آلمانی، فرانسوی، لهستانی، روسی، اسپانیایی و ترکی در دسترس هستند. این آزمون در بیش از 3000 مرکز در 20 کشور جهان برگزار می شود.

آزمون TELC شامل دو بخش است: یک آزمون کتبی و یک امتحان شفاهی. هر یک از این بخش ها دارای زیربخش هایی با زمان ها و درجات مختلف هستند. اما همه داوطلبان برای قبولی در آزمون telc  باید به چهار مهارت (خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن) تسلط داشته باشند.

استاد پوریا خانی یکی از اساتید مجرب در این زمینه است. از طریق مورد استفاده قرار دادن دوره های استاد پوریا خانی قادر به دریافت مدرک زبان آلمانی در بهترین شرایط ممکن خواهید بود.

در حال حاضر بدون شرکت کردن در کلاس های آموزشی حضوری، می توان زبان آلمانی و نحوه صحبت کردن به آلمانی را یاد گرفت

در حال حاضر بدون شرکت کردن در کلاس های آموزشی حضوری، می توان زبان آلمانی و نحوه صحبت کردن به آلمانی را یاد گرفت. به عنوان مثال انتخاب دوره های آموزشی زبان آلمانی استاد پوریا خانی برای چنین هدفی به عنوان مناسب ترین گزینه به شمار می آید.

زیرا نیازی به آموزش شخصی و اتلاف وقت نخواهید داشت. علاوه بر این، با توجه به اینک ه بسته های آموزشی شامل خط به خط کتاب ها می شود، به شما این امکان را می دهد تا بهترین و با کیفیت ترین آموزش را دریافت نمایید.

با یاد گرفتن زبان آلمانی در زندگی روزمره خود می توانید زمان یادگیری خود را بالا ببرید. اما در نهایت، استفاده صحیح از زمان و برنامه ریزی مناسب به یادگیری شما کمک می کند. زیرا یادگیری هر زبانی به تمرین مداوم نیاز دارد.

البته این که چگونه و با چه کسی زبان یاد می گیرید، اهمیت زیادی دارد.  به دلیل این که اگر زبان آلمانی را یک شخص بی تجربه و کم مهارت به شما یاد دهد، در یادگیری تلفظ ها، لهجه ها، ساختار و غیره با مشکل روبرو می شوید. به همین منظور، توصیه می کنيم که دوره های آموزشی استاد پوریا خانی را جدی بگیرید.

توصیه می کنیم از صفحه آمادگی آزمون osd دیدن کنید.

آزمون آلمانی تلک دارای چه سطوحی می باشد؟

آزمون آلمانی تلک دارای چه سطوحی می باشد؟
آزمون آلمانی تلک دارای چه سطوحی می باشد؟

در مطلب محل برگزاری آزمون تلک، بد نیست بدانید که این آزمون شامل سطوح مختلف A1، A2، B1، B2، C1 و C2  می باشد که در ادامه به بررسی هر یک از آن ها می پردازیم.

سطح A1

این سطح به عنوان ابتدایی ترین و آسان ترین سطح آزمون زبان آلمانی به حساب می آید. افرادی که سطح زبان آلمانی A1  دارند، به راحتی قادر هستند خود را به اطرافیانشان معرفی کنند. این سطح برای افرادی که می خواهند به کشورهای آلمانی زبان مهاجرت کنند، telc Deutsch A1 fur Zuwanderer  نامیده می شود.

سطح A2

در آزمون زبان آلمانی تلک در سطح A2  هدف ارتقای مهارت های زبان آلمانی به سطحی است که داوطلب بتواند در مورد یک موضوع غیر تخصصی صحبت کند. فردی با این سطح از تحصیلات زبان آلمانی می تواند در زمینه ی فعالیت خود در مورد موضوعات کاری مختلف بحث کند.

سطح B1

اگر قصد مهاجرت و زندگی در آلمان یا یکی از کشورهای آلمانی زبان را دارید، ارائه گواهی آزمون تلک سطح  B1 الزامی است. سطح B1  به عنوان telc Deutsch B1 + Beruf  برای مقاصد خاص و telc Deutsch B1 Schule  برای دانش آموزان با دانش آلمانی شناخته می شود. با استفاده از دوره های آموزشی استاد پوریا خانی، قادر به پایان رساندن این سطح در مدتی حدود 6 ماه خواهید بود.

سطح B2

سطح B2  آزمون زبان آلمانی مهارت های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را در سطح بسیار بالایی ارزیابی می کند. هیچ محدودیت سنی برای این آزمون سطح وجود ندارد. پرستاران و پزشکان غیر آلمانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، باید این استاندارد آزمون تلک را پاس کنند.

سطح C1

مدرک آزمون تلک در سطح C1  برای ویزا و اقامت دائم در این کشور مورد نیاز است. این سطح از زبان آزمون تلک به همراه سطح C2  در زبان آلمانی به سطوح فوق پیشرفته معروف است.

سطح C2

این سطح از یادگیری آلمانی برای کسانی مفید است که در درک مقالات علمی و پژوهشی به زبان آلمانی مشکلی ندارند و این زبان را به عنوان زبان مادری یاد گرفته اند.

در این بخش از مطلب محل برگزاری آزمون تلک، به شما اطلاع می دهیم که آکادمی پوریا خانی به دلیل داشتن نمایندگی تلک به صورت رایگان ثبت نام شما را برای این آزمون انجام می دهد و شما می توانید در این خصوص با این آکادمی مرتبط شوید.

آزمون تلک برای مهاجرت به کدام کشورها لازم است؟

آزمون تلک برای مهاجرت به کدام کشورها لازم است؟
آزمون تلک برای مهاجرت به کدام کشورها لازم است؟

به نمایندگی از وزارت کشور آلمان،  Telc GmbH با همکاری موسسه گوته، آزمون زبان آلمانی را برای افرادی که قصد مهاجرت به اتریش و آلمان را از سال 2006 تا 2009 در آلمان داشتند، برگزار کرد.

در سال 2011، telc GmbH  یک آزمون زبان آلمانی برای مهاجران به اتریش با همکاری (ÖIF) ایجاد کرد که توسط وزارت کشور فدرال اتریش  (BMI) ایجاد شد. در واقع این آزمون، نسخه ای از آزمون زبان آلمانی برای خارجیان A2-B1  است که در اتریش تجدید نظر شده است.

طبق قوانین جدید مهاجرت اتریش، از اول جولای 2011، بازدیدکنندگان باید مدرک زبان آلمانی در سطح B1  را ارائه دهند. این مدرک برای اخذ تابعیت اتریش مورد نیاز است.

آزمون تلک در کشورهای مختلف برای چه مواردی برگزار می شود؟

آزمون تلک در کشورهای مختلف برای چه مواردی برگزار می شود؟
آزمون تلک در کشورهای مختلف برای چه مواردی برگزار می شود؟

در مبحث محل برگزاری آزمون تلک، خوب است که بدانیم این آزمون در کشورهای مختلف برای چه مواردی برگزار می شود.
افرادی که مایل به درخواست شهروندی آلمان هستند، می توانند مهارت های زبانی لازم را با گواهی TELC  ثبت کنند. وقتی صحبت از اجازه اقامت در آلمان یا سایر کشورهای آلمانی زبان می شود، همه کشورهای آلمانی زبان گواهی های  telc را می شناسند و می پذیرند.

وزارت امور خارجه این کشورها در صورتی که فردی از طریق ازدواج به این کشورها سفر کند، باید حداقل آزمون تلک آلمان در سطح  A1 را بداند و این شرط برای اخذ ویزا است که مربوط به مهاجرت به دنبال همسر است.

البته اگر دارای تابعیت ایرانی هستید، برای مهاجرت نیاز به ثبت ازدواج بین المللی دارید. در لهستان، گواهی های telc  به عنوان مدرکی برای مهارت زبان آلمانی برای شغل در مدیریت دولتی شناخته می شود. در مجارستان، آزمون های تلک تایید شده دولتی، برای اخذ دیپلم آموزش عالی الزامی است.

در سوئیس بسته به موضوع، برای مواردی مانند استفاده از خدمات عمومی باید دانش لازم از زبان ترکی ارائه شود. علاوه بر این، شورای آموزش عالی ترکیه  (YÖK) آزمون های زبان آلمانی را از طریق آزمون های زبان تلک به طور رسمی به رسمیت شناخته است. این سازمان در ترکیه تمامی سطوح آزمون تلک مانند B2، B2+ و C1  را برگزار می کند.

در طی این ارزیابی، امتحانات در جدول معادل رسمی (İngilizce Dil Esdegerligi tablosu) شورای دانشگاه وارد می شود.

در طی این ارزیابی، امتحانات در جدول معادل رسمی (İngilizce Dil Esdegerligi tablosu) شورای دانشگاه وارد می شود. بنابراین آزمون تلک در تمامی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ترکیه پذیرفته می شود.

همچنین می تواند برای استخدام معلمان، دانشجویانی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترا در دوره های زبان آلمانی هستند، ارائه شود.

دانشگاه های اسپانیا گواهی های تلک را به عنوان آزمونی برای نشان دادن مهارت در زبان آلمانی در نظر می گیرند. بسیاری از دانشگاه های اتریش و سوئیس، گواهینامه تلک را می پذیرند.

آلمان، به ویژه در زمینه شناخت حرفه ای، از گواهینامه های زبان تلک برای استخدام پزشکان، کارکنان اداری و پرستاران استفاده می کند. گواهی زبان انگلیسی تلک  C1 در آلمان برای نشان دادن مهارت های زبانی معلمان مدارس ابتدایی استفاده می شود.

منظور از دوره های PSP چیست؟

منظور از دوره های PSP چیست؟
منظور از دوره های PSP چیست؟

در این قسمت از مطلب محل برگزاری آزمون تلک، قصد داریم در مورد دوره های PSP  صحبت کنیم. دوره های PSP  دوره های آمادگی زبان آلمانی است، اما 65 درصد از محتوای این تست مربوط به تخصص های آلمانی می باشد.

35 درصد مابقی شامل مسائل فرهنگی و تخصصی می شود که در محیط های کار یا اجتماعی در آلمان مورد استفاده قرار می گيرد که امکان دارد مهاجران با آن مواجه شوند. البته می توان گفت که دوره کوتاه PSP  برای گروه های زیر کاربرد دارد.

برای کسانی که دارای مدرک تحصیلی در ایران هستند و می خواهند مدرک ایرانی خود را با مدرک آلمانی برای ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در تمامی دانشگاه های آلمانی زبان مطابقت دهند که در خود سه درجه دارد.

متقاضیان دارای مدرک دیپلم رسمی که برای دوره های آموزشی در گروه های مهندسی در دانشگاه های آلمانی زبان درخواست می کنند، باید در دوره های PSP Technic شرکت کنند.

متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم رسمی هستند

متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم رسمی هستند و قصد تحصیل در رشته علوم انسانی در دانشگاه های آلمانی زبان را دارند، ملزم به شرکت در دوره کسب و کار PSP  هستند.

متقاضیان دارای مدرک دیپلم رسمی که قصد تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه های آلمانی زبان را دارند، باید در دوره های PSP Medicine شرکت کنند.

ضمناً افراد دارای مدرک لیسانس و مایل به ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های آلمانی زبان می توانند یکی از رشته های فوق را انتخاب کنند و محدودیتی در انتخاب هیچ یک از این دوره ها وجود ندارد.

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد که مایل به ثبت نام در مقطع دکتری در یک دانشگاه آلمانی زبان هستند.

پزشکانی که سعی می کنند برای تحصیل حرفه ای در دانشگاه های آلمانی زبان مجوز بگیرند. اگر بخواهند در بیمارستان ها و درمانگاه ها کار کنند، باید در آموزش PSP شرکت کنند، البته آموزش فنی و نتایج این دوره ها باید به تایید دکتر علمی کشور مورد نظر برسد.

صرف نظر از رشته، تمامی صاحبان مشاغل و داوطلبان دارای مهارت می توانند علاوه بر یادگیری زبان و فرهنگ آلمانی در PSP Professional برای تهیه رزومه، مصاحبه شغلی و یافتن شغل در بازار کار آلمان شرکت کنند. کلیه مواردی که در بخش بالا از مبحث محل برگزاری آزمون تلک ذکر کردیم، به منظور اخذ ویزا و ثبت نام در دوره  PSP دانشگاه FHM  دریافت کردن مدرک A2  از این موسسه الزامی است.

استاد پوریا خانی به عنوان یک استاد شایسته و حرفه ای شناخته شده است. چون دارای تحصیلات آکادمیک هستند و دوره های آموزشگاه ها را با موفقیت گذرانده اند. باید در نظر داشته باشید که بدون داشتن مدرک معتبر زبان، نمی توانید هیچ اقدام جدی در خصوص مهاجرت انجام دهید.

بنابراین دوره های آموزشی عمومی و طلایی را در اولویت کاری خود قرار دهید. در خصوص دوره های طلایی، در ادامه مقاله، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

محل ثبت نام و برگزاری آزمون تلک کجاست؟

محل ثبت نام و برگزاری آزمون تلک کجاست؟
محل ثبت نام و برگزاری آزمون تلک کجاست؟

متاسفانه این آزمون در ایران برگزار نمی شود و در کشورهای همسایه چون ترکیه برگزار می گردد. آکادمی پوریا خانی به دلیل داشتن نمایندگی این آزمون می تواند بدون دریافت هزینه ثبت نام شما را انجام دهد جهت اطلاعات بیشتر حتما تماس بگیرید.

آزمون تلک شامل چه مواردی می شود؟

آزمون تلک شامل چه مواردی می شود؟
آزمون تلک شامل چه مواردی می شود؟

برای دریافت نمره، لازم است که‌ همه داوطلبان برای امتحان دادن هر چهار بخش آزمون تلک که شامل خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن می باشد، آماده شوند. در این قسمت از مبحث محل برگزاری آزمون تلک، هر یک از بخش ها را توضیح خواهیم داد.

بخش خواندن و درک مطلب:

در قسمت خواندن و درک مطلب، داوطلبان باید به سه نوع سوال مختلف جواب دهند.

سوالات مربوط به جزئیات متن، سوالات مرتبط با محوریت موضوعی متن و همچنین سوالات مربوط به انتخاب یک بخش از عناصر زبان می شود. بخش عناصر زبان از دو قسمت تشکیل شده است.

در بخش اول، متقاضی باید چند گزینه ای را از بین سه گزینه مختلف انتخاب کند. در بخش دوم، متقاضی باید 10 کلمه از 15 کلمه ارائه شده در متن را انتخاب نماید. در قسمت سوم، دقت و مهارت دستور زبان و لغت مورد آزمون قرار گرفته است.

بخش شنیداری:

قسمت شنیداری از سه بخش تشکیل شده است که شامل درک یک انتخاب کلی از متون، درک جزئیات و گوش دادن به متون انتخاب شده می شود.

بخش نوشتن:

قسمت نوشتن فقط از یک بخش تشکیل شده است. متقاضی باید یکی از دو موضوع نوشتاری را انتخاب کند و یک نامه رسمی (درخواست، شکایت یا درخواست) بنویسد.

قسمت شفاهی:

امتحان شفاهی به طور معمول باید حداقل دو داوطلب در هر بخش شفاهی امتحان (سطح B2) وجود داشته باشد. برای هر آزمون شفاهی دو تست گیرنده موجود می باشد.

در موارد استثنایی مانند زمانی که داوطلبان کمی در مرکز آزمون وجود دارد، داوطلبان ممکن است سه آزمون گیرنده را ببینند. البته لازم به ذکر است که این آزمون به صورت گفت و گو و نه مصاحبه ای در نظر گرفته شده است.

اصلی ترین وظیفه گیرنده آزمون تلک این است که بر مکالمه یا گفت و گوی متقاضی نظارت داشته باشد. در واقع در این بخش، دو داوطلب گرد هم آمده و با گیرنده آزمون تلک، یک تیم سه نفره را تشکیل می دهند که در مورد موضوعات مختلف به تبادل نظر می پردازند. به طور کلی، بیشتر سخنرانی ها مربوط به مشکلات زندگی روزمره است.

در مطلب محل برگزاری آزمون تلک، باید به این نکته اشاره کنیم که مدت زمان آزمون شفاهی تقریباً 15 دقیقه با دو داوطلب و 25 دقیقه با سه داوطلب خواهد بود. قبل از شروع امتحان، داوطلب 20 دقیقه فرصت دارد تا موضوعاتی که قصد دارد به آن بپردازد راخلاصه کند، اما در این مدت اجازه گفت و گو یا تبادل نظر با داوطلب کناری خود را ندارد.

قسمت ارائه آزمون تلک:

در این بخش، از متقاضیان درخواست می شود که چیزی مرتبط با سایر متقاضیان ارائه دهند. آن ها قادر به انتخاب دو موضوع خواهند بود. لازم به ذکر است که ارائه باید در عرض 90 ثانیه نه بیشتر و نه کمتر انجام گیرد.

پس از ارائه، داوطلبان باید به سؤالات مطرح شده توسط سایر داوطلبان پاسخ دهند. همین روند یعنی ارائه، پرسش و پاسخ برای همه افرادی که داوطلب هستند و در محل برگزاری آزمون تلک حاضر شده اند، اعمال می گردد.

بخش بحث:

در این بخش، داوطلبان در مورد موضوعات گوناگون با یکدیگر بحث می کنند. ابتدا داوطلبان باید در مورد متن خوانده شده در حین آماده سازی مطالبی را بیان کنند. افراد داوطلب باید استدلال یا نکاتی را ارائه دهند که به نظرشان جالب باشد. در بحث بعدی از آن ها انتظار می رود که نظر خود را در مورد موضوع داده شده بیان کنند، باید دلیل بیاورند و به گفته های داوطلب دیگر پاسخ دهند.

وظیفه:

در این قسمت از آزمون تلک به داوطلبان یک وظیفه داده می شود. به متقاضیان فقط اطلاعات عمومی گفته می شود و خودشان باید در مورد جزئیات فکر کنند. متقاضیان باید به تمام نکاتی که قصد اشاره کردن به آن ها را دارند، خوب فکر کنند.

7000 زبان آموز، توانستند آموزش را بو وسیله دوره های استاد پوریا خانی با موفقیت به اتمام برسانند. از طرفی بالاترین درصد قبولی و درصد رضایت را دارند که کارنامه ها و گزارش های قبولی این زبان آموزان در سایت آکادمی قرار دارد و همه این موارد در آنجا قابل مشاهده است.

دوره های این استاد حرفه ای خط به خط  بوده و یادگیری زبان آلمانی را آسان می کند. علاوه بر دوره های معمولی، دوره های طلایی نیز وجود دارد که شامل دوره طلایی گفتار (مربوط به نامه نگاری، ایمیل و غیره) و دوره طلایی نوشتار می باشد. دوره های طلایی علاوه بر نکات ذکر شده در دوره عمومی، شامل نکات مهم و جمع بندی شده می باشد.

کاربردهای مهم مدرک آزمون تلک چیست؟

کاربردهای مهم مدرک آزمون تلک چیست؟
کاربردهای مهم مدرک آزمون تلک چیست؟

در این بخش از مطلب محل برگزاری آزمون تلک، قصد داریم مهمترین کاربردهای مدرک این آزمون را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم. گواهینامه آزمون TALERC در بسیاری از کشورهای جهان معتبر است و با ارائه آن می توانید انتظار پذیرش در دانشگاه را داشته باشید. موارد استفاده مدرک آزمون تلک شامل موارد زیر می شود.

با داشتن این مدرک می توانید برای استخدام در شرکت ها، مراکز دولتی و ادارات آلمانی اقدام کنید.
· آزمون تلک معادل آزمون گوته در سفارت آلمان در تهران می باشد.
· برای اخذ ویزای آلمان، این مدرک لازم است.
· برای پذیرش در دانشگاه های آلمان، ارائه این مدرک مورد نیاز می باشد.

. این مدرک برای پذیرش در دانشگاه های آلمانی زبان اروپا استفاده می شود.

استاد پوریا خانی به عنوان یکی از بهترین و مجرب ترین مدرسان زبان آلمانی شتاخته شده است و دارای تحصیلات آکادمیک است که با بیش از 7000 دانشجو، توانسته بالاترین میزان قبولی و رضایت دانشجو را به خود اختصاص دهد.

مهمترین نکات در مورد آزمون تلک چیست؟

در مطلب محل برگزاری آزمون تلک، باید گفته شود که مورد توجه قرار دادن یک سری نکات در مورد این آزمون از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. مهمترین نکات به شرح زیر می باشد.

در آلمان، مدرک آزمون تلک به عنوان مدرک رسمی صلاحیت زبان آلمانی برای اخذ تابعیت در این کشور در نظر گرفته می شود.
· آزمون اسپیکینگ به عنوان یک چارچوب مشترک به منظور یادگیری، آموزش و ارزیابی زبان های اروپایی به شمار می آید.
آزمون تلک؛ مهارت های شنیداری، نوشتن، خواندن و صحبت کردن را به 10 زبان بررسی می کند.
در لهستان، گواهی تلک برای آزمایش مهارت های زبانی نامزدهای دولتی استفاده می شود.
· گذراندن آزمون تلک و دریافت مدرک آن یکی از الزامات تابعیت سوئیس در نظر گرفته می شود.

کسانی که  قصد مهاجرت دارند، بهتر است برای شرکت کردن در دوره های استاد پوریا خانی اقدام کنند. شما می توانيد از طریق تهیه دوره های آموزشی استاد پوریا خانی،مدت زمان یادگیری زبان آلمانی کوتاهی یاد بگیرید. زیرا بدون داشتن مدرک معتبر زبان، قادر نیستید به طور جدی برای مهاجرت اقدام نمایید.

مدت زمان یادگیری زبان آلمانی

چگونه می توان در آزمون تلک موفق شد؟

چگونه می توان در آزمون تلک موفق شد؟
چگونه می توان در آزمون تلک موفق شد؟

تنها راه موفقیت و کسب نمره خوب و قبولی در آزمون تلک، تسلط کافی به زبان آلمانی است. برای این که به طور کامل بر مطالب تسلط داشته باشید، لازم است که دو نکته مهم یعنی آموزش و تمرین را مورد توجه قرار دهید. همان طور که می دانید، امکان تمرین بدون آموزش وجود ندارد. بنابراین در اولین قدم، باید آلمانی را به خوبی یاد بگیرید.

بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی چیست؟

خوب است که در این بخش از مبحث محل برگزاری آزمون تلک، به بهترین روش برای یادگیری زبان آلمانی نیز اشاره کنیم. راه های زیادی برای یادگیری زبان آلمانی وجود دارد. به عنوان مثال می توانید یکی از هزاران برنامه مرتبط با زبان آلمانی را دانلود کرده و روی موبایل خود نصب کرده و شروع به یادگیری کنید.

یا می توانید این زبان را با کمک یک معلم خصوصی یاد بگیرید. همچنین می توانید یک کتاب درسی آلمانی بخرید و سعی کنید تمام مطالب را از آن یاد بگیرید. اما هیچ کدام از این موارد به عنوان راه حلی تضمینی برای قبول شدن در آزمون تلک به شمار نمی آید. بهترین راه برای یادگیری این زبان، شرکت در دوره ها و کلاس های آلمانی است.

فراموش نکنید که با استفاده از دوره های آموزشی خط به خط استاد پوریا خانی، کاهش دادن زمان یادگیری زبان آلمانی به میزان قابل توجهی امکانپذیر می باشد. چرا که پشتیبانی دوره ها توسط خود استاد پوریا خانی صورت می گیرد.

مدت اعتبار مدرک زبان آزمون تلک چقدر است؟

مدت اعتبار مدرک زبان آزمون تلک چقدر است؟
مدت اعتبار مدرک زبان آزمون تلک چقدر است؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای داوطلبان آزمون تلک پیش می آيد، این است که مدرک زبان آزمون تلک برای چه مدت دارای اعتبار می باشد؟ در پاسخ به چنین سوالی باید گفته شود که این گواهی مادام العمر معتبر است و متقاضی همیشه قادر است آن را مورد استفاده قرار دهد.

با این حال، برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی، مدرک تلک را بعد از 2 سال به عنوان یک مدرک معتبر و قابل قبول به حساب نمی آورند. در این مورد، لازم است که‌ متقاضیان برای شرکت دوباره در این آزمون و همچنین حاضر شدن در محل برگزاری آزمون تلک، به معتبرترین مراکز مراجعه نمایند.

آیا برای آزمون، امکان انتخاب جداگانه قسمتی از تلک وجود دارد؟

خیر؛ متقاضی باید در یک آزمون عمومی و یک بخش خاص شرکت کند که بسته به دوره تحصیلی شما و شرایط ورودی دانشگاه های آلمان متفاوت است. در حقیقت اگر می خواهید مهارت های زبانی خود را تست کنید، می بایست برای شرکت کردن در آزمون های  onDaf یا testDaF  اقدام کنید.

افراد با چه رده سنی قادر به شرکت در آزمون تلک هستند؟

افراد با چه رده سنی قادر به شرکت در آزمون تلک هستند؟
افراد با چه رده سنی قادر به شرکت در آزمون تلک هستند؟

آزمون تلک در مرحله اول برای دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند، برگزار می شود. البته لازم به ذکر است که مؤسسه تلک آلمان به داوطلبان 12 سال به بالا، اجازه شرکت در تمامی آزمون ها و حاضر شدن در محل برگزاری آزمون تلک را می دهد و در نتیجه هیچ محدودیت سنی برای شرکت در آزمون وجود نخواهد داشت.

آیا امکان تکرار آزمون تلک وجود دارد؟

آیا امکان تکرار آزمون تلک وجود دارد؟
آیا امکان تکرار آزمون تلک وجود دارد؟

بله؛ متقاضی می تواند هر چند بار که بخواهد، در آزمون تلک شرکت کند. اما در نظر داشته باشید که آزمون تلک، دانش و مهارت هایی که در مدت زمان کوتاه به دست آورده اید را ارزیابی نمی کند، بلکه توانایی های شناختی و اساسی فرد را مورد آزمایش و ارزیابی قرار می دهد. بنابراین بعید است در آزمایشات زیر بتوانید نتیجه بهتری بگیرید.

سخن پایانی

سخن پایانی
سخن پایانی

آلمان به لطف دانشگاه های معروف و فرصت های شغلی فراوان، درخواست های زیادی برای مهاجرت از سراسر جهان دریافت کرده است. شما می توانید برای کار در هر حرفه ای، به این کشور مهاجرت کنید.

اما اگر می خواهید در دانشگاه ها ادامه تحصیل دهید یا در شرکت های مورد نظر خود کار کنید، باید برخی از شرایط را رعایت کنید. آزمون زبان آلمانی یکی از این شرایط است. گذراندن گواهینامه آزمون تلک، یکی از شرایط شرکت در دوره آمادگیPSP  می باشد.

دوره های PSP برای افزایش آمادگی گروه های ویژه برگزار می شود که شامل 65 درصد زبان آلمانی خاص و 35 درصد موضوعات فرهنگی و مسائل مربوط به محل کار آلمان می باشد. به طور کلی آزمون تلک توسط دو داوطلب انجام می شود و هر دو باید در گفت و گو شرکت کنند.

امتحانات شفاهی انواع مختلفی دارد که شامل معرفی کردن، بحث آزاد و حل مسئله می شود. در این صورت، داوطلبان باید گفت و گوهای جالبی با طرف های مورد گفت و گوی خود در خصوص موضوعات مختلف داشته باشند.

مدت زمان این آزمون برای دو داوطلب تقریباً 15 دقیقه می باشد. قبل از شروع آزمون، به داوطلبان 20 دقیقه فرصت داده می شود تا تکالیف را روی برگه های آزمون بنویسند. داوطلبان قبل از شرکت در آزمون ها، مجاز به صحبت نیستند و نمی توانند در تمام طول آزمون شفاهی، نکات کتبی را مطالعه کنند.

داوطلب باید به برگه خود نگاه کرده و قسمتی را در نظر داشته باشد و در پایان با داوطلب دیگر، گفت و گوی خوبی داشته باشد. فراموش نکنید ثبت نام شما توسط آکادمی پوریا خانی به صورت رایگان انجام می شود و جهت اطلاعات بیشتر با آکادمی پوریا خانی مرتبط شوید.

در پایان توصیه می کنیم، تفاوت an و in در آلمانی را مطالعه کنید.

دیدگاه‌ها

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *